PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Stowarzyszenie Twórców Obrazu Filmu Fabularnego STOFF/PSC oraz magazyn „FilmPRO” zapraszają na warsztat pod tytułem „Świadome tworzenie stylistyki filmu, czyli sztuka ograniczeń”, który poprowadzi autor zdjęć filmowych Tomasz Augustynek, PSC. Spotkanie odbędzie się podczas zbliżającego się festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie.

W trakcie warsztatu poruszone zostaną następujące zagadnienia: dobór narzędzi wpływa na charakter zdjęć, istotna jest korekcja barwna, lecz również: że taka być nie musi. Warsztat będzie się opierać na przykładach z dwóch filmów, których fragmenty zostaną pokazane publiczności po raz pierwszy: „Ostatnie Piętro" w reżyserii Tadeusza Króla oraz „Dlaczego tutaj jesteś?", w reżyserii Laurence’a Walsha. Tomasz Augustynek jest autorem zdjęć do obu obrazów.


Kadr z filmu "Ostatnie piętro", fot. MiF

Tomasz Augustynek ukończył operatorstwo na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych, wielu teledysków oraz ponad stu reklam. W jego filmografii znajdują m.in.: „Zwerbowana miłość”, (reż. T. Król), „Nepodemimy” ("Men of East", reż. O. Pogodin), „Świadek Koronny”(reż. J. Filipiak i M. Gazda). Z Laurencem Walshem, którego film zobaczymy w Koszalinie, Augustynek zrealizował jeszcze dwa krótkie metraże: „Cold Kenya” i „Tara”. Jest laureatem nagród za zdjęcia do filmów: „Wtorek” (reż. M.Gazda, ISFF Berlin 2000), „Cold Kenya” (Panavision Award; Avignon Film Festival 2006 oraz Konkurs Kina Niezależnego FPFF Gdynia 2006), „Ziętek” (Saratov 2008).

Warsztat jest kolejną inicjatywą STOFF/PSC i magazynu „FilmPRO”. Do tej pory instytucje zorganizowały seminarium na temat  jakości projekcji kinowej oraz seminarium dla dziennikarzy i krytyków filmowych poświęcone analizie sztuki operatorskiej podczas festiwalu Plus Camerimage 2011. Celem cyklu edukacyjnego STOFF/„FilmPRO” jest popularyzacja zagadnień związanych ze sztuką filmową i fotograficzną.

Spotkanie odbędzie się 11 września 2012 roku, o godz. 13.00, w kinie Kryterium w Koszalinie.


WRÓB
Facebook - Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  25.08.2012
Zobacz również
Młodzi i Film: Panel dyskusyjny Sławomira Idziaka
Śląsk przejmie Studio Filmów Rysunkowych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll