PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 7. Festiwal Filmowy Pięć Smaków. W programie znalazło się 35 pełnometrażowych fabuł, 2 zestawy krótkich metraży oraz filmy dokumentalne, na które wstęp jest wolny. Wśród prezentowanych filmów znalazło się 21 polskich premier. 

W tym roku na wszystkie seanse festiwalowe bilety można kupować korzystając z  systemu sprzedaży biletów on-line. W kasach kin Muranów i Luna bilety będzie można nabyć od piątku, 18 października 2013 roku. Podstawowa cena biletu to 17 zł (poza wydarzeniami specjalnymi). Można także kupić bilety na zakończenie i otwarcie festiwalu. Od 22 października można będzie kupić karnety w cenie 160 zł. Bilety można kupić na stronie www.piecsmakow.pl.


Film otwarcia "Proste życie", fot. Pięć smaków

Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbędzie się w dniach 4-11 listopada. W programie znalazło się pięć sekcji. Festiwal otworzy "Proste życie" Ann Hui, filmem zamknięcia będzie "Hanyut. Szaleństwo Almayera" w reżyserii U-Wei Bin Haji-Saariego - pokaz na Pięciu Smakach będzie jego europejską premierą. Nominowane do Złotego Lwa z Wenecji i nagradzane na licznych festiwalach filmowych na całym świecie "Proste życie" (Tao jie/A Simple Life, 2011) jest historią Ah Tao, która w obliczu zbliżającego się końca życia walczy o godność. Zmagania bohaterki rozgrywają się w sferze niedomówienia, nie tracąc jednak nic ze swojej wagi.

8. Festiwal zamknie malezyjska adaptacja opowiadania Josepha Conrada, "Hanyut. Szaleństwo Almayera" (Hanyut: Almayer's Folly, 2012). Film wyreżyserował uznany malezyjski twórca, U-Wei Bin Haji-Saari. Osadzona w kolonialnej Malezji historia holenderskiego kupca prezentuje wielonarodową społeczność, w której ścierają się kultury Wschodu i Zachodu. W realizacji produkcji brali udział polscy filmowcy: operatorem filmu był Arkadiusz Tomiak, muzyka została skomponowana przez Cezarego Skubiszewskiego. Zdjęcia realizowano na lokacjach w Kuala Lipis i Pekan w Malezji.Film zamknięcia, "Hanyut. Szaleństwo Almayera" , fot. Pięć smaków
WRÓB
Pięć smaków
Ostatnia aktualizacja:  17.10.2013
Zobacz również
Święto animacji w Niepołomicach. Wkrótce StopTrik
Słynny aktor wkrótce w Polsce. John Turturro na Camerimage
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll