PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podróże z Azji są utrudnione z powodu pandemii, ale organizatorzy 15. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków zapowiadają spotkania z twórcami po seansach i w festiwalowym studio online.
Każdego dnia 15. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków w południe odbędą się spotkania w internetowym studio na żywo.

Wśród gości znajdzie się autor zmysłowej animacji "Ulica Wiśniowa nr 7", Yonfan, jeden z najciekawszych twórców autorskiego hongkońskiego kina, który w filmie dzieli się miłością do swojego miasta i sekretnymi historiami jego mieszkańców. O Hongkongu opowie też Adam Wong, który we "Wciąż tańczymy" uchwycił hiphopową scenę metropolii.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie również spotkanie z Kiyoshim Kurosawą, legendą japońskiego kina, autorem "Żony szpiega" nagrodzonej za reżyserię w Wenecji i uznanej za najlepszy film roku przez jurorów Azjatyckich Nagród Filmowych. W studio zagości również Shunji Iwai, twórca kultowych "Wszystko o Lily Chou-Chou" i "Żony dla Rip van Winkle", który tym razem opowiada o emocjach lockdownu w "Dwunastodniowej historii o potworze, który umarł w dniu ósmym".

Powroty do przeszłości i poszukiwanie w niej klucza do rozumienia dnia dzisiejszego będą tematem rozmów z twórcami dwóch filmów konkursowych: Jakrawalem Nilthamrongiem, reżyserem "Anatomii czasu", który zabierze nas do Tajlandii oraz Adityą Vikramem Senguptą, autorem "Pewnego razu w Kalkucie", hipnotyzującego portretu tego miasta o skomplikowanej historii.

Specjalnym gościem festiwalu będzie Maung Sun, reżyser filmu "Pieniądze mają cztery nogi", komediodramatu będącego hołdem dla klasycznego birmańskiego kina i satyrą na współczesny przemysł filmowy. To zarazem unikalna produkcja, zabierająca widzów na ulice współczesnego Jangonu.

Kulisy realizacji polskiego filmu w Indonezji będziemy mogli z kolei poznać w czasie dyskusji z Pawłem Ferdkiem, który na Pięciu Smakach zaprezentuje swój film "Agung" (znany także jako "Holiday"). Większość polskich produkcji powstających w Azji to dokumenty - "Agung" to jeden z nielicznych filmów fabularnych. Miejsce akcji nie jest tu w dodatku jedynie tłem dla opowiadanej historii: indonezyjska wiara i tradycje są istotnym elementem fabuły.

Pełna lista gości dostępna będzie przed festiwalem. Studio poprowadzą dziennikarki Adriana Prodeus i Katarzyna Borowiecka.

Spotkania będzie można oglądać na piecsmakow.pl, facebook.com/piecsmakow oraz vod.warszawa.pl.

Studio festiwalowe realizowane jest we współpracy z VOD Warszawa i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

15. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbywa się 17-29 listopada online na platformie piecsmakow.pl oraz 17-24 listopada w Warszawie w Kinie Muranów i Kinotece.
LK
Pięć Smaków
Ostatnia aktualizacja:  2.11.2021
Zobacz również
Rusza 20. edycja CINEMAFORUM
Znamy nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll