PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  25.09.2013
Koncert Smolika prezentujący muzykę z albumu „The Trip” oraz premiera filmowej wersji tej płyty zakończą tegoroczną edycję MFF Tofifest w Toruniu, która odbędzie się dniach 21-27 października.

„The Trip” to interaktywny film, który zdobył już uznanie internautów czyli tzw. „internetowego Oscara” — Webby Award 2013. Z kolei reżyser filmu, Dawid Marcinkowski, odbierze podczas gali zakończenia festiwalu nagrodę specjalną — Flisaka Tofifest.


Ostatniego dnia festiwalu swój koncert zagra Smolik. Poza największymi hitami usłyszymy także soundtrack do filmu „The Trip”, autorstwa kolektywu Kissinger Twins. Współtwórcą tego bazującego w Londynie duetu artystycznego jest wywodzący się z Torunia reżyser i specjalista od intermediów — Dawid Marcinkowski. Muzyka Smolika wraz z filmem Marcinkowskiego splatają się w jeden wielki interaktywno-multimedialny projekt swobodnie korzystający z możliwości internetu, muzyki i filmu. Na scenie wraz ze Smolikiem wystąpią między innymi Kasia Kurzawska i Radek „Skubas” Skubja.

„The Trip” jest historią wielkiej mistyfikacji rządu amerykańskiego, opowiedzianą przez jednego z jej głównych bohaterów filmowca Jacka Torrance’a, który w 1969 został zatrudniony przez tajne służby, by „zabrać Amerykę na księżyc”. Projekt obejmuje też specjalnie zaprojektowaną nową stronę internetową Andrzeja Smolika i jego interaktywny teledysk (www.jacktorrancetrip.com).

Koncert Andrzeja Smolika zakończy 11. MFF Tofifest, fot. tofifest

Smolik, który zagra 27 października 2013 roku o godzinie 21.00 na scenie Centrum Festiwalowego — klubu Od Nowa — to znany na polskiej scenie muzycznej artysta. Przy swoich autorskich projektach współpracował m.in. z: Emmanuelle Seigner, Arturem Rojkiem, Noviką, Miką Urbaniak, Kasią Kurzawską i wieloma innymi. Smolik jest też producentem muzycznym. Produkował utwory i płyty dla takich artystów jak: Krzysztof Krawczyk, Kasia Nosowska, Robert Gawliński, Maryla Rodowicz czy Maria Peszek.

Dawid Marcinkowski zasłynął w świecie swoim debiutanckim filmem interaktywnym „Sufferrosa”, pokazywanym na Tofifest 2010 i nominowanym do Europrix oraz Webby Award .


MR
tofifest.pl
Ostatnia aktualizacja:  24.09.2013
Zobacz również
Polak zdobywa Grand Prix w Gruzji
[Kraków] Kino Legalnej Kultury na Festiwalu Muzyki Filmowej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll