PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Oficer i szpieg”, najnowszy film Romana Polańskiego, znalazł się w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.
Epicki thriller będący adaptacją bestsellerowej powieści Roberta Harrisa, to jednocześnie najdroższa francuska produkcja tego roku, której budżet wynosi ponad 25 milionów euro. Poprzednie filmy Romana Polańskiego przyciągnęły do kin szeroką widownię ("Pianista": 1 252 290 widzów; "Oliver Twist": 455 278 widzów; "Autor widmo": 420 406 widzów; "Rzeź": 318 485 widzów). W 2018 roku Roman Polański odebrał statuetkę dla Najlepszego Polskiego Filmu Dwudziestolecia za film "Pianista". Nagrodę przyznała publiczność głosująca w internetowym plebiscycie organizowanym przez Fundację Legalna Kultura z okazji jubileuszu 20-lecia Polskich Nagród Filmowych „Orły”.

Film Polańskiego opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu – Georges Picquart (Jean Dujardin) - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin ("Artysta", "Wilk z Wall Street") oraz Louis Garrel ("Marzyciele"). W obsadzie znalazła się plejada francuskich gwiazd: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric i Melvil Poupaud. Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, od filmu "Pianista" (nominacja do Oscara) na stałe współpracujący z Polańskim.

Festiwal Filmowy w Wenecji potrwa od 29 sierpnia do 8 września 2019 roku. „Oficer i szpieg” w kinach od 27 grudnia. Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.
AK
Gutek Film
Ostatnia aktualizacja:  1.03.2020
Zobacz również
fot. Gutek Film
Nabór wniosków na program „Platform(s) for cultural content innovation”
Znamy program Octopus Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll