PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Zakończył się pierwszy etap zdjęciowy do filmu obyczajowego rozgrywającego się w Katowicach pt. "Miłość w Mieście Ogrodów". W rolach głównych grają m.in. Grażyna Szapołowska, Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra.

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości na Śląsku. - W autentyczne fragmenty miast zostaną wpisane komputerowo obrazy m.in. Katowic i Bytomia stworzone w Alvernia Studios, gdzie powstają efekty specjalne do filmu  - mówi producentka Magdalena Nowacka.


Andrzej Chyra na planie filmu "Miłość w Mieście Ogrodów", fot. Paweł Wach/oficjalny profil filmu na Facebooku

Twórcy filmu wyjaśniają, że wizja Śląska przeplatała się będzie z historią miłosną "z dużą ilością akcji i zmiany napięć". Głównym bohaterem jest znany mieszkaniec metropolii - wybitny architekt w średnim wieku - Michał (w tej roli Andrzej Chyra), który zakochuje się w młodziutkiej baletnicy (Michalina Olszańska).

Głowa i serce chcą wciąż więcej. Mądrość znika zastąpiona przez obsesyjną myśl "żyje się tylko raz". Osoba, z którą Michał szedł przez życie przestaje mu wystarczać. Szuka i goni za wyobrażeniem. Czy nie lepiej jest pozostawić marzenia na swoim miejscu przywołując je czasem w potrzebie, niż próbować, kosztem innych, dla własnego egoizmu szukać tego, co nieuchwytne? "Miłość w Mieście Ogrodów" to historia o wolności, miłości i cenie, jaką trzeba za nie zawsze zapłacić. To obraz ludzi, z których każdy ukrywa głęboko jakąś tajemnicę. To kino political fiction, romantyczne, społeczne i obyczajowe. Wielopłaszczyznowa i wciągająca historia o ludzkich namiętnościach, ambicjach i marzeniach.

W produkcji zobaczymy również takich aktorów, jak Grażyna Szapołowska, Maja Ostaszewska oraz Tomasz Schuchardt.W epizodach będzie można zobaczyć projektanta mody Tomasza Ossolińskiego i krytyk sztuki Andę Rottenberg. Za reżyserię i scenariusz filmu "Miłość w Mieście Ogrodów" odpowiedzialni są Ingmar Villqist oraz Adam Sikora.

Miłość w Mieście Ogrodów/ MAKING OF from Damian k on Vimeo.

Zakończenie zdjęć planowane jest na jesień tego roku. Film otrzymał dofinansowanie z Śląskiego Funduszu Filmowego w wys. 600 tys. zł. Producenci filmu "Miłość w Mieście Ogrodów" to Magic Production i Instytucja Filmowa Silesia Film.
DR
PAP/Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  5.04.2013
Zobacz również
Ireneusz Czop w filmie o Powstaniu Warszawskim
Waldemar Krzystek kontynuuje prace nad „Fotografem”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll