PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Pokazami głośnych już obrazów "Mundial. Gra o wszystko" Michała Bielawskiego oraz "Fauna i flora" Piotra Litwina rozpoczęły się na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym spotkania z Panoramą Filmu Polskiego, czyli z najciekawszymi rodzimymi produkcjami ostatnich miesięcy.

Do soboty widzowie będą mogli obejrzeć niemal trzydzieści bardzo różnorodnych filmów, które łączy jednak to, że zostały już wcześniej docenione i dostrzeżone. Wśród seansów czekają nas spotkania z Czesławem Miłoszem, Mikołajem Góreckim i Marianem Dziędzielem, ale również niezwykłe opowieści o pasjach i uczuciach.


Kadr z filmu "Mundial. Gra o wszystko", fot. KFF

"Człowiek z reklamówką" Jakuba Polakowskiego pozwoli przyjrzeć się nam "umiłowaniu obciachu" i pewnemu mężczyźnie, który przez życie kroczy z plastykową siatką w ręku. "Miłość bez ustawki"Kamila Króla wprowadzi nas z kolei w świat kibiców wrogich sobie drużyn piłki nożnej. W tym, wydawałoby się, niebezpiecznym świecie - nagle pojawi się uczucie. "Podwójne życie Piotra S." Aliny Mrowińskiej pozwoli z kolei lepiej zrozumieć życie Piotra Swenda, chłopca znanemu Polsce jako "Maciuś z Klanu". 

W Panoramie Filmu Polskiego organizatorzy umieścili też "Inny świat" Doroty Kędzierzawskiej o Danucie Szaflarskiej i jej świecie, "Joannę" Anety Kopacz o młodej matce, u której zdiagnozowano raka, "Vocuus" Patryka Jurka z Maciejem Stuhrem w roli ojca, który po śmierci żony pozostaje sam z córką, "Abu Haraz" Macieja Drygasa o mieszkańcach wioski na pustyni w Sudanie Północnym, w których świat wkracza cywilizacja, a także "Sztukę znikania" Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego - "metafizyczne świadectwo człowieka z odległej nam kultury"
.
Kadr z filmu "Miłość bez ustawki", fot. HBO

"Panoramę Filmu Polskiego, podobnie jak Konkurs Polski, traktujemy jako wskazówkę dla zagranicznych selekcjonerów, którzy licznie odwiedzają nasz festiwal" - mówił w zeszłym roku o założeniach sekcji dyrektor Krzysztof Gierat. W tym roku nic się nie zmieniło: "Dostrzeżone przez nich tutaj filmy, robią potem często zawrotną karierę na świecie"

Przygotowując własny festiwalowy harmonogram - warto pamiętać, iż projekcje Panoramy Filmu Polskiego odbywają się tylko raz. Nie ma powtórek.

Portalfilmowy.pl jest patronem medialnym 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego! Zapraszamy na seanse oraz na nasze strony!


DR
Portalfilmowy.pl/KFF
Ostatnia aktualizacja:  31.05.2013
Zobacz również
53. KFF: Podróż i miłość niezwykłych bohaterów
53. KFF: Kids & Youth Fest rozpoczęty!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll