PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
BLOGI
Box Office
  19.12.2012
Przedświąteczne spowolnienie ruchu w kinach odbija się na większości tytułów, ale nie na wszystkich. Brak dużych premierowych tytułów okazał się być bardzo korzystny dla widowiska "Atlas chmur" rodzeństwa Wachowskich i Toma Tykwera.

Film, będący ekranizacją bestsellera Davida Mitchella, sprzedaje się nadzwyczaj dobrze w naszym kraju. Warto zauważyć, że kosztująca 100 milionów dolarów produkcja poniosła w większości wyświetlanych krajów fiasko finansowe – wpływy z amerykańskich kin to zaledwie 26 milionów dolarów, natomiast z reszty świata – 36 milionów dolarów. I Polska jest jednym z tych krajów, w których "Atlas chmur" cieszy się największą popularnością. W ubiegły weekend, 14 – 16 grudnia film z Tomem Hanksem, Halle Berry i Hugo Weavingiem zwiększył swoją widownię – obejrzało go 50,701 widzów. Tak też, po 4 tygodniach wyświetlania, produkcja ta ma już na koncie 420 tysięcy widzów.


 

Kadr z filmu "Atlas chmur", fot. Kino Świat.


Kolejnym starszym tytułem, który zwiększył widownię w porównaniu do ubiegłego weekendu, jest "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego. I tutaj następna niespodzianka, ponieważ wyświetlany piąty tydzień film obyczajowy cieszy się nadzwyczajną popularnością, a jego widownia właściwie od premiery utrzymuje się na stałym poziomie. W ten weekend film obejrzało dodatkowe 44,538 osób, natomiast łączna widownia sięga już 376 tysięcy widzów. Tak też, o dziwo, będzie to jeden z najpopularniejszych polskich tytułów tego sezonu.


Za sprawą znacznego obniżenia ceny biletów, widownię zwiększyła również "Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2". Film obejrzało tym razem 25,691 osób i łącznie na koncie ma już 979 tysięcy widzów. W ciągu kilku dni, finał wampirycznej sagi osiągnie milionowy pułap (jako szósty film w tym roku).


Ostatnim filmem, który poprawił swoje notowania względem poprzedniego weekendu, jest "Skyfall". Najnowsza odsłona przygód Jamesa Bonda przyciągnęła do kin 23,121 osób, natomiast łączny wynik produkcji Sama Mendesa to znakomite 1,599 miliona widzów.


Natomiast po mikołajkowym boomie, na trzecie miejsce spadła świąteczna animacja, lider ubiegłego tygodnia, "Renifer Niko ratuje brata". Film dla najmłodszych obejrzało tym razem 38,057 osób. Po czterech tygodniach wyświetlania, jego łączna widownia to 349 tysięcy osób. Ostateczny wynik filmu będzie zbliżony do poprzedniej części animacji, z 2008 roku.


Niewielkie spadki notuje "Dino Mama 3D". Animacja jednak cieszy się dużo mniejszą popularnością, niż "Renifer Niko ratuje brata". Film obejrzało kolejnych 20,094 osób. Łączna widownia to 116 tysięcy osób.


Na siódme miejsce awansowała animacja Tima Burtona "Frankenweenie". Film jednak sprzedaje się dość skromnie. Tym razem przyciągnął 19,817 osób, a po 10 dniach wyświetlania jego widownia to zaledwie 53 tysiące widzów.


Najwyżej notowana premiera tego tygodnia, kryminał "Bogowie ulicy" z Jakem Gyllenhaalem obejrzało na starcie jedynie 14,658 osób.


Inną premierę, film "Wysoka fala" z Gerardem Butlerem zobaczyło na 42 kopiach 4,870 widzów.

Z powodu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dystrybutorzy nie przewidzieli żadnych premier. 

Paweł Zwoliński
portalfilmowy.pl
Zobacz również
Box Office. Przedświąteczny zastój w kinach
Box Office. Świąteczna animacja na topie w Mikołajki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll