PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Orphan Studio podpisało ze spadkobiercą, a jednocześnie wnukiem Zbigniewa Nienackiego, wieloletnią umowę na wyłączne prawa do adaptacji przygód Pana Samochodzika. Na podstawie tytułów, zgodnie z umową, stworzone mogą zostać zarówno filmy kinowe i telewizyjne, jak i seriale. Umowa obejmuje wszystkie tytuły z serii.

Pan Samochodzik to seria książek o przygodach Tomasza N.N. stworzona przez Zbigniewa Nienackiego.Tytułowy bohater jest historykiem sztuki (w pierwszych trzech powieściach pracuje jako dziennikarz), który w ramach obowiązków służbowych rozwiązuje tajemnicze zagadki i nierozwikłane sprawy kradzieży, przemytu oraz fałszerstw dzieł sztuki czy  elementów dziedzictwa kulturowego. Filar rozbudowanej serii przygód Tomasza stanowi 15 powieści stworzonych przez autora w latach 1957-1985. 


- Jesteśmy niezwykle dumni że to właśnie nasze studio może ponownie przenieść na ekran przygody Pana Samochodzika. Ruszyliśmy już z pracami dewelopmentowymi. Pan Samochodzik to seria na której wychowały się pokolenia. Ma silną i aktywną bazę miłośników dlatego, częścią naszego procesu będzie pilne obserwowanie dyskusji na forach skupiających fanów - powiedział dyrektor zarządzający Orphan Studio Maciej Sojka.


Orphan Studio to zespół producentów i managerów z wieloletnim doświadczeniem na kierowniczych stanowiskach w firmach sektora mediów. Spotkali się tworząc w Polsce serwis SVOD Showmax, gdzie produkowali między innymi serial "Rojst" w reżyserii Jana Holoubka a także koprodukowali filmy takiej jak "Kobiety Mafii" w reżyserii Patryka Vegi czy "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Po zakończeniu działalności przez serwis postanowili stworzyć niezależne studio filmowe i telewizyjne. Studio produkuje filmy kinowe (m.in."Na chwilę, na zawsze" reż. Piotr Trzaskalski, "Kryptonim Polska" reż. Piotr Kumik) oraz filmy i seriale premium dla serwisów SVOD i Pay TV.


 

- Książki o przygodach Pana Samochodzika wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością.  Od ostatniej ekranizacji powieści Pisarza minęło 30 lat. Chcemy przybliżyć serię nowemu, młodszemu pokoleniu, a także pozwolić osobom wychowanym na powieściach Nienackiego, przeżyć perypetie Tomasza w nowym, atrakcyjnym wizualnie wydaniu. Wierzę, że zawarta współpraca zaowocuje projektem, który zachwyci fanów oraz poszerzy to grono o nowych pasjonatów - dodaje Tomasz Nowicki, wnuk Zbigniewa Nienackiego i spadkobierca po autorze. 

 MR
Orphan Studio
Ostatnia aktualizacja:  14.09.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
"Powrót": ruszyły zdjęcia do nowego serialu Canal+
Nowy plakat "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll