Zgłoś się na pitchingi If/Then Tribeca Film Institute
IF / Then Shorts to inicjatywa filmowa przyznająca granty pieniężne i zapewniająca całoroczną opiekę dystrybucyjną filmowcom tworzącym krótkie filmy dokumentalne.
Program to szansa na zdobycie nowej publiczności, zaczynając od Stanów Zjednoczonych. Wspiera także dystrybucję wieloplatformową i pomaga utrzymać filmowcom stabilność finansową na globalnym i coraz bardziej złożonym rynku. Program IF / Then Shorts został opracowany we współpracy z John D. i Catherine T. MacArthur Foundation.

Obecnie w ramach programu trwa nabór na dwa pitchingi: podczas Big Sky Documentary Film Festival oraz Cleveland International Film Festival. Zasady aplikowania do obu są takie same.

Zgłoszony projekt filmu musi być dokumentem krótkometrażowym, który finalnie będzie trwać od 10 do 20 minut. Dokument powinien być skończony w ciągu 3 do 6 miesięcy od otrzymania grantu. Do programu można zgłaszać także projekty animowanych dokumentów.

Podczas pitchingu twórcy będą mieli 7 minut na zaprezentowanie swojego projektu, w tym czasie można też pokazać materiały audiowizualne, które w sumie nie powinny trwać więcej niż trzy minuty. Po każdej prezentacji odbędzie się krótka rozmowa.

Pitching The Big Sky Documentary Film Festival odbędzie się 21 lutego, a deadline na przesłanie zgłoszeń mija 31 grudnia. Natomiast pitching na Cleveland International Film Festival obędzie się 7 kwietnia, a ostateczny termin na przesyłanie aplikacji upływa 21 stycznia.

Więcej informacji na temat pitchingów oraz pełna lista wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej Tribeca Film Insitute. 
AK / Polish Shorts  20 grudnia 2018 12:06
Scroll