fot. materiały prasowe
Małgorzata Zajączkowska i Michalina Olszańska w serialu o XX-leciu międzywojennym
W Luksemburgu trwają zdjęcia do międzynarodowego serialu „Clash of Futures – 18”. W roli Poli Negri wystąpi Michalina Olszańska, a Eleonorę Chałupiec zagra Małgorzata Zajączkowska. Polskim partnerem reprezentującym serial jest Wajda Studio.

 „Clash of Futures - 18 to fabularyzowany serial dokumentalny opowiadający o losach prawdziwych postaci z różnych krajów Europy na przestrzeni dwudziestolecia międzywojennego. Akcja rozpoczyna się w 1918 roku, a finałowa scena ma miejsce w sierpniu 1939” – mówi Zuzanna Król, dyrektor ds. produkcji w Wajda Studio.


Serial jest międzynarodową koprodukcją, w którą zaangażowanych jest 15 stacji telewizyjnych z całej Europy oraz USA m.in. ARTE, ORF, SWR, WDR, Netflix oraz Telewizja Polska S.A., jako jedyny polski nadawca serialu. Producentem wiodącym serialu jest niemiecka firma LOOKS Film GmBH.Reżyserią i scenariuszem „Clash of Futures - 18”  zajęli się Jan Peter i Frederic Goupil.


Michalina Olszańska w roli Poli Negri, fot. materiały prasowe


W serialu występują Małgorzata Zajączkowska i Michalina Olszańska. „Przeszliśmy długi proces castingu, za który odpowiadał Piotr Bartuszek. Finalnie Michalina Olszańska gra Polę Negri. Aktorka będzie obecna w największej ilości odcinków ze wszystkich bohaterów serii. Małgorzata Zajączkowska wciela się w rolę jej matki – Eleonory Chałupiec (Kiełczewskiej)” – dodaje Król. W pozostałej części obsady znajdują się aktorzy z prawie wszystkich krajów Europy. Ci znani, jak i dopiero debiutujący. Producentom zależało na wiarygodności postaci, dlatego zdecydowali się na casting aktorów w krajach pochodzenia danych postaci. W serialu występuje 120 aktorów z 6 państw oraz około 800 statystów.


Wajda Studio jest jedynym polskim filmowym partnerem reprezentującym serial w Polsce. Zuzanna Król przyznaje, że dzięki zabiegom Wajda Studio udało się pozyskać Program 1 Telewizji Polskiej jako nadawcę serialu. „Pomagamy również w zakresie przygotowania spójnej kampanii promocyjnej i wydarzeń towarzyszących serialowi, które będą działy się na przestrzeni całego 2018 roku w Polsce i Europie”– podsumowuje.


Reżyser i aktorzy na planie serialu, fot. Jan Peter/twitter.com


Zdjęcia realizowane są w Luksemburgu, Belgii oraz Niemczech. Łącznie potrwają 50 dni i zakończą się  pod koniec czerwca 2017r.


Premiera 8 odcinków (każdy po 52 minuty) „Clash of Futures - 18” zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku. Serial zobaczyć będzie można na antenie Programu 1 TVP S.A. , jak również na VOD oraz DVD. 

Marcin Radomski / artykuł redakcyjny  10 maja 2017 13:31
Scroll