fot. Camerimage
Camerimage festiwalem kwalifikującym do studenckiego Oscara
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage został uhonorowany kolejnym wyróżnieniem ze strony Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznała mu status festiwalu kwalifikującego do Studenckich Nagród Akademii.
Oznacza to, że wszystkie filmy nominowane w Konkursie Etiud Studenckich Camerimage kwalifikują się do selekcji Studenckich Nagród Akademii®, pod warunkiem, że twórcy danego filmu będą spełniać pozostałe wymogi Akademii, wliczając w to bycie pełnoprawnym studentem szkoły filmowej oraz nakręcenie filmu w ramach zajęć w tejże szkole.
 
Podobnie jak Konkurs Etiud Studenckich Camerimage, Studenckie Nagrody Akademii® zostały powołane do życia, by promować i wspierać starania adeptów sztuki filmowej na poziomie studenckim. Wśród przeszłych laureatów tej nagrody znajdują się tak uznani reżyserzy jak John Lasseter, Pete Docter, Robert Zemeckis, Trey Parker oraz Spike Lee.
 
Jest to kolejne wyróżnienie potwierdzające rosnący na świecie prestiż Festiwalu Camerimage, który od 2013 roku jest również festiwalem kwalifikującym do selekcji dorocznych Nagród Akademii® w kategorii Krótkometrażowy Film Dokumentalny.
 
Przypominamy, że trwa nabór filmów na tegoroczny Camerimage. Jubileuszowa 25. edycja, odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 11-18 listopada 2017 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.camerimage.pl/pl/Zglos-Film.html.


AK / Camerimage  8 maja 2017 14:28
Scroll