"Figury niemożliwe i inne historie II", reż. Marta Pajek
fot. Animoon
„Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek nagrodzone w Stuttgarcie
Podczas 24. edycji Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie Grand Prix otrzymał współfinansowany przez PISF film Marty Pajek pt. „Figury niemożliwe i inne historie II”.
Bohaterką filmu Marty Pajek jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości - zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnieniu w rzeczywistości pełnej pułapek.

Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek, które swoją światową premierę miały na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym od tej pory były pokazywane na ponad 35 imprezach zdobywając 15 nagród m.in. na festiwalach Glas, Message to Man, Tricky Women czy Holland Animation Film Festival.


"Figury niemożliwe i inne historie II", reż. Marta Pajek, fot. Animoon.

Festiwal w Stuttgarcie jest największym festiwalem animacji w Niemczech i jednym z najbardziej prestiżowych festiwali animacji w Europie i na świecie. Impreza posiada akredytację Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznającej Oscary. Ostatnim polskim filmem, który zdobył Grand Prix festiwalu było „Strojenie instrumentówJerzego Kuci, nagrodzone w 2002 roku. W ramach festiwalu co roku organizowane są targi FMX, które ściągają do Stuttgartu ponad 2500 profesjonalistów z branży animacji i VFX. W tym roku podczas festiwalu i targów odbyło się ponad 200 wydarzeń i zaprezentowano prawie 1000 filmów.


"Figury niemożliwe i inne historie II", reż. Marta Pajek, fot. Animoon.

Producentem „Figur niemożliwych i innych historii II” Marty Pajek jest Animoon. Zagraniczną promocję filmu i dystrybucję festiwalową prowadzi Agencja Promocji Filmów Krakowskiej Fundacji Filmowej.

Więcej o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie: http://www.itfs.de/en/


AK / Animoon  9 maja 2017 10:30
Scroll