PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Polskie animacje i dokumenty zakwalifikowały się do programu 57. festiwalu Dok.Leipzig, odbywającego się w dniach 27 października - 2 listopada 2014 roku w Lipsku.
W konkursie międzynarodowym filmów dokumentalnych weźmie udział, doceniony na festiwalu w Locarno, obraz Zuzanny Solakiewicz „15 stron świata". Do konkursu niemieckich filmów dokumentalnych zakwalifikowała się polsko-niemiecka koprodukcja Elwiry Niewiery i Piotra RosołowskiegoEfekt domina" (film od 26 września można oglądać w polskich kinach). Z kolei w konkursie młodego kina udział weźmie Bartosz Dombrowski i jego film „6 kroków". „Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka rywalizować będzie w konkursie dokumentów krótkometrażowych.

W międzynarodowym konkursie filmów animowanych zaprezentowane zostaną filmy: „under_construction" Marcina Wojciechowskiego, „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek" Karoliny Specht, „Niebieski pokój" Tomasza Siwińskiego oraz „Do serca twego" Ewy Borysewicz.

W pozakonkursowym międzynarodowym programie filmów dokumentalnych pokazane zostaną „Badjao. Duchy z morza" Elizy Kubarskiej,One Man Show" Jakuba Piątka oraz „Superjednostka" Teresy Czepiec. Dla dwóch ostatnich filmów pokaz w Lipsku będzie międzynarodową premierą.

W części przeznaczonej dla branży filmowej pokazane zostaną projekty rozwijane w trakcie warsztatów Dok.Incubator. w tym roku polskim projektem rozwijanym w ramach programu jest „Królowa Pik" Agnieszki Zwiefki. Dodatkowo pokazany zostanie dokument „Droga na K2" Elizy Kubarskiej. Projekt brał udział w programie Dok.Restart, gdzie został doceniony co zaowocowało obecnością filmu w Lipsku. Natomiast w konferencji Dok Leipzig Net Lab poświęconej aktualnym trendom nowych mediów w zakresie dostępu do informacji i networkingu weźmie udział projekt Bartosza Glińskiego i Macieja Hameli „Chronicles of Change". Polskie projekty będą obecne również na 10. spotkaniu koproducenckim Dok Leipzig.

Więcej informacji: www.dok-leipzig.de .
PZ
PISF/ SFP
Ostatnia aktualizacja:  9.10.2014
Zobacz również
fot. Spectator
Zwiastun do filmu „TOTART czyli odzyskiwanie rozumu”
Znamy laureatów Szczecin European Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll