PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  24.11.2011

Nowy film reżysera "Szaleńców", Pawła Wendorffa, wchodzi do kin 24 listopada. To jeden z najoryginalniejszych polskich filmów  w tym sezonie.

Film opowiada o prawie trzydziestoletnim Kubie (Bartosz Turzyński), który decyduje się podjąć pierwszą pracę i zostaje dostawcą zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu i jak ważną rolę, będzie miał tego dnia do spełniania.


Kadr z filmu "Nie ten człowiek", fot. Anima-pol/Simple Pictures

Komedia Wendorffa jest porównywana do „Rejsu” i  „Sprzedawców” ze względu na absurdalne poczucie humoru. To utrzymana w groteskowym tonie bezkompromisowa kpina z naszych czasów, w której pojawia się kalejdoskop zabawnych, choć poważnych postaci i sytuacji, spointowanych swoistym mottem: „w życiu trzeba robić to, co się najbardziej lubi!”

Film jest czarno-biały, składa się z serii epizodów, które spaja postać dostarczyciela  zakupów. Bierny 30-latek, z trudem posłany przez nadopiekuńczych rodziców do pierwszej pracy, jest także symbolem naszych czasów.

 W filmie występują gwiazdy: Piotr Adamczyk, Jan Frycz, Wojciech Pszoniak, Kinga Preis, Lesław Żurek, Krzysztof Globisz oraz nagrodzona na 36. FPFF w Gdyni Gabriela Muskała
  
Film został nagrodzony  za najlepszy fabularny film zagraniczny na International Film Festival Columbia Gorge, za najlepszą reżyserię na The World Music and Independent Film Festival w Waszyngtonie oraz wyróżnienie na International Underground Film Festival w Los Angeles. Został wyselekcjonowany na The Lighthouse International Film Festival  w New Jersey,  The Syracuse International Film and Video Festival w Syracuse, Nowy Jork oraz Fort Lauderdale International Film Festival na Florydzie.  

Paweł Wendorff jest również współautorem scenariusza filmu z Piotrem Chrzanem, za zdjęcia odpowiada Jan Trzaska.

Paweł Wendorff jest  reżyserem, operatorem, producentem. Ukończył Wydział  Operatorski  PWSFTViT w Łodzi (1990).  Jako operator zrealizował dziesięć filmów fabularnych, między innymi: ”Czarne słońca” (1992), ”Gnoje” (1995), ”Kobieta z papugą na ramieniu” (2002), kilkadziesiąt dokumentalnych, między innymi "Tata Kazika” (1993), "Czas Komedy" (1994)  oraz kilkanaście spektakli telewizyjnych, między innymi "Witold Gombrowicz. Dzienniki" (1996),  "Stefan Themerson. Kość w gardle" (1996). Zadebiutował w roli reżysera niezależnym filmem ”Szaleńcy” (2005).

 

KS
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
Kino Chorwacji ostatniej dekady
Polska Światłoczuła wyrusza w trasę z "Wymykiem"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll