PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Jak co roku filmowe Pomorze Zachodnie zaprasza do Nowogardu na Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa LATO Z MUZAMI. Dyskusje toczyć się będą nie tylko wokół kina pełnometrażowego, ale i filmów krótkich. Po raz dziesiąty staną one w szranki o Grand Prix w wysokości 3500 PLN.
- Przed nami już dziesiąta edycja Konkursu Filmowa Młoda Polska, za nami więc już znaczący upływ filmowego czasu” – mówi Krzysztof Spór, dyrektor artystyczny Festiwalu Lato z Muzami. - Cieszymy się, że przez te lata organizowany w Nowogardzie konkurs zdobył uznanie publiczności i twórców z całego kraju. Dla mnie to także możliwość spotkania z twórcami, których droga do pełnometrażowych dokonań wiedzie przez krótki metraż, bo często już na tym etapie autorzy i autorki dają się poznać od jak najlepszej filmowej strony – dodaje.

- Konkurs Filmowa Młoda Polska koncentruje się na krótkometrażowych fabułach do 30 minut. Szukamy wśród najnowszych tytułów – to właściwie jedyne ograniczenie. Zapraszamy do udziału studentów szkół filmowych, autorów niezależnych i dojrzałych twórców, którzy mają już za sobą wiele realizacji, a teraz postanowili wrócić do krótkiej formy. Jesteśmy ciekawi jak najbardziej różnorodnego spojrzenia. Chcemy wiedzieć, co tak naprawdę interesuje twórców, dlatego nigdy nie narzucamy żadnych tematów, stylistyki. Czekamy na to, co zaproponują sami filmowcy” – przybliża Dagmara Romanowska, kuratorka Konkursu.Laureaci poprzednich odsłon Konkursu dziś realizują kolejne filmy i seriale. Wystarczy wspomnieć tylko o Piotrze Domalewskim, Damianie Kocurze czy Tadeuszu Łysiaku. Ich filmy można było oglądać w Nowogardzie.

Rusza nabór – zgłoś swój film, powiedz innym, że mogą to zrobić

Do udziału w Konkursie organizatorzy zapraszają polskie krótkometrażowe filmy fabularne o długości do 30 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2023 roku. Formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowy regulamin tegorocznej edycji znaleźć można na stronie internetowej Festiwalu: www.festiwal.ndk.pl. Nabór trwa do 3 czerwca 2024 roku. Na laureata Grand Prix Konkursu Filmowa Młoda Polska czeka 3500 PLN.

O wyborze zwycięzców zadecyduje jury, a nazwiska laureatów ogłoszone zostaną podczas gali zamknięcia festiwalu LATO Z MUZAMI w dniu 14 lipca. Swoich faworytów wskaże również jury młodzieżowe.

Laureaci minionych lat

W minionych latach Grand Prix zdobyły m.in. „Być kimś” Michała Toczka z Sebastianem Stankiewiczem w kreacji nawiązującej do postaci Lecha Wałęsy,, „Victoria” Karoliny Porcari – z przebojowymi kreacjami Katarzyny Figury i Małgorzaty Bogdańskiej, „Sukienka” Tadeusza Łysiaka, film, który walczył o Oscara, a także „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego, „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej, „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego, „1410” Damiana Kocura oraz „Marcel” Marcina Mikulskiego. Większość z laureatów albo już zadebiutowała w pełnym metrażu albo właśnie takie projekty realizuje. Niektórzy z powodzeniem spełniają się w telewizji, realizując seriale dla najważniejszych w kraju nadawców treści „premium”, w tym HBO i Canal+ .

Mistrzowie


Konkurs Filmowa Młoda Polska nie będzie jedyną atrakcją Festiwalu Lato z Muzami. Już niedługo poznamy laureata honorowego Lauru Cisowego dla polskiego reżysera lub reżyserki o wybitnych filmowych osiągnięciach. Wśród mistrzów nagrodzonych w poprzednich latach znaleźli się m.in. Radosław Piwowarski, Mariusz Wilczyński, Janusz Morgenstern, Dorota Kędzierzawska, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski, Piotr Dumała, Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze, a przed rokiem Maria Zmarz-Koczanowicz.

27. edycja Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa LATO Z MUZAMI odbędzie się w dniach 8-14 lipca 2024 w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie).
LK
Lato z Muzami
Ostatnia aktualizacja:  3.04.2024
Zobacz również
OFF CAMERA PRO INDUSTRY: nabór na pitchingi
Nabór na Dolnośląski Fundusz Filmowy 2024
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll