PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Akademia Pana Kleksa” trafi do regularnej dystrybucji 5 stycznia, ale film Macieja Kawulskiego już obejrzało już 438 000 widzów. Jest to rekordowy wynik na pokazach przedpremierowych w historii polskiego rankingu oglądalności.
- Kiedy zaczynaliśmy pracę nad filmem wiedziałem, że Kleks o sobie przypomni, ale w najszczerszych marzeniach nie spodziewałem się takiego wyniku i tak wspaniałego odbioru. Dziękujemy z całego serca dzieciom i tym małym i tym dużym. Dzięki Wam wieść o świecie wyobraźni niesie się coraz szybciej i szerzej – mówi Maciej Kawulski, reżyser i producent filmu.

Scenariusz filmu, na którego podstawie reżyser Maciej Kawulski mógł stworzyć bajkowy świat „Akademii Pana Kleksa”, napisali Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk. Za produkcję filmu odpowiada OPEN MIND PRODUCTION, a za dystrybucję firma NEXT FILM.

W nowej wersji "Akademii Pana Kleksa" pierwsze skrzypce będą grali Tomasz Kot jako Ambroży Kleks i Antonina Litwiniak jako Ada Niezgódka. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski. Na ekranie zobaczymy również Danutę Stenkę, Agnieszkę Grochowską, Daniela Walaska i Konrada Repińskiego.


Za zdjęcia do "Akademii Pana Kleksa" odpowiada Bartek Cierlica PSC; casting Marta Wojciechowicz; montaż: Marcin Drewnowski PSM, Maciej Kawulski, producenci: Tomasz Wardyn, Maciej Kawulski; muzyka autorska: Mateusz „Matheo” Schmidt, Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Andrzej Korzyński; charakteryzacja: Karolina Kordas, Alina Janerka, Wanda Tatucha-Kędzierzawska; kostiumy: Kaja Rogacz, Agnieszka Osipa; scenografia: Daria Dwornik, VFX Supervisor: Szymon Kania; sound design: Marcin Kasiński MPSE; producent liniowy: Piotr Bogusz.

LK
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  2.01.2024
Zobacz również
Podsumowanie branży filmowej w 2023 roku
NCKF w Łodzi - ruszyło trzysalowe kino studyjne
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll