PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W nowym roku nie zabraknie kolejnych hitów! Kino Świat wprowadzi do kin m.in. „Powstańca 1863”, „Dziewczynę influencera”, „Czerwone maki”, „Wrooklyn Zoo” i „Zimę pod znakiem wrony”
W dniach 11-14 grudnia w Gdyni odbyła się 53. edycja Forum Wokół Kina, najważniejszego cyklicznego wydarzenia branży kinowej w Polsce. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród Stowarzyszenia Kina Polskie za największy sukces frekwencyjny w kinach, Kino Świat odebrało aż trzy wyróżnienia – nagrodę główną, czyli Złoty Bilet za dystrybucję filmu „Asteriks i Obeliks. Imperium Smoka”, który zgromadził w kinach ponad 790 000 widzów, a także dwa Platynowe Bilety za dystrybucję filmów „Zielona granica” – ponad 760 000 widzów i „O psie, który jeździł koleją” – ponad 700 000 widzów. Kino Świat zaprezentowało także swoją bogatą i różnorodną ofertę filmową na 2024 rok, na którą składają się długo oczekiwane polskie i zagraniczne produkcje. Podczas panelu dyskusyjnego o swoich nowych projektach filmowych opowiedziała obsada „Dziewczyny influencera” i „Czerwonych maków” - Joanna Koroniewska-Dowbor, Karina Rezner, Mateusz Banasiuk oraz Nicolas Przygoda.
 

Forum wokół kina, fot. Anna Rezulak i Anna Bobrowska

 
W nowym roku na wielkim ekranie zobaczymy m.in. „Dziewczynę influencera” - pierwszy polski film fabularny o influencerach i internetowych celebrytach, „Powstańca 1863” - superprodukcję o powstaniu styczniowym oraz „Zimę pod znakiem wrony” na podstawie opowiadania „Profesor Andrews w Warszawie” noblistki Olgi Tokarczuk. Kino Świat jest także dystrybutorem: „Back to Black” – pierwszego filmu fabularnego o muzycznej ikonie Amy Winehouse, „Wrooklyn Zoo”, najnowszego filmu Krzysztofa Skoniecznego, twórcy „Ślepnąc od świateł”, jednego z najgłośniejszych i najbardziej popularnych seriali ostatnich lat, a także „Czerwonych maków” - pierwszego polskiego filmu fabularnego o słynnej i zwycięskiej bitwie pod Monte Cassino. Tegoroczny sukces frekwencyjny filmów familijnych dystrybuowanych przez Kino Świat pokazał, że Polacy uwielbiają spędzać czas rodzinny w kinie. Już na początku 2024 roku na dużym ekranie będą mogli zobaczyć m.in. „Emmę i czarnego jaguara” oraz „Ekipę z dżungli. Misję ratunkową”.
 

Forum wokół kina, fot. Anna Rezulak i Anna Bobrowska

Forum Wokół Kina skupia środowisko związane z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów. Wydarzenie skierowane jest do właścicieli i operatorów kin tradycyjnych, studyjnych, multipleksów oraz dystrybutorów filmowych, producentów sprzętu kinowego i usługodawców związanych z rynkiem kinowym.

 

WRÓB
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  20.12.2023
Zobacz również
Posłuchaj KFF TALKS Podcast
„Piep*zyć Mickiewicza”: Dawid Ogrodnik, czyli belfer z misją niemożliwą
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll