PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Celem MDAG Industry jest zacieśnienie współpracy między polskimi twórcami dokumentalnymi z zagranicznymi przedstawicielami festiwali, dystrybutorami, producentami i agentami sprzedaży. Obecnie trwa nabór na pitching. Zgłoszenia należy przesyłać do końca marca. SFP jest patronem medialnym wydarzenia.
Progress Pitching Session - jak zapowiadają organizatorzy - "ma na celu promowanie międzynarodowych koprodukcji, wykorzystanie merytorycznego potencjału gości festiwalu i stworzenie miejsca, gdzie będą rodzić się filmy na światowym poziomie".

Organizatorzy zapraszają do nadsyłania propozycji filmów na etapie developmentu, pre-produkcji lub rough-cut'u, które szukają możliwości międzynarodowych koprodukcji lub dystrybucji.Koniec zgłoszeń: 31 marc. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Pitching odbędzie się 12 maja. Prezentacje odbędą się przed zagranicznymi gośćmi, m.in.: Heino Deckert (Deckert Distribution), Kim Christiansen (DR Sales), Hanka Kastelicova (HBO Max), Jaie Laplante (DOC NYC), Elize Kerseboom (ZEPPERS FILM & TV), Stephanie Fusch (Autlook), James Webber (Dogwoof), Esther van Messel (First hand FIlms), Erica Hynes (Museum of the Moving Image NY), Marije Veenstra (IDFA education).

Nagrodę dla najlepszego pitchingu w wysokości 3000 euro ufundował partner główny MDAG Industry - Canal+ Polska.W programie tegorocznego MDAG Industry:
 
CZWARTEK, 11 maja 2023

Śniadanie KIPA

Organizator: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych

Śniadanie KIPA to inicjatywa powstała we współpracy Sekcji Producentów Filmów Dokumentalnych oraz Młodych Producentów KIPA. To możliwość tworzenia sieci kontaktów i spotkania z przedstawicielami wiodących organizacji filmowych, firm producenckich, specjalistów ds. sprzedaży i dystrybucji oraz twórców.

Tantiemy i prawa autorskie w filmie dokumentalnym


Organizator: SFP ZAPA, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych

Prelegent: Cezary Piekarczyk - kierownik Działu Repartycji i Obsługi Autorów SFP-ZAPA. Jak wygląda system tantiemowy w Polsce? Komu i za co należy się taka forma wynagrodzenia? I gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla filmu dokumentalnego? Na te i wiele innych ważnych pytań odpowie Cezary Piekarczyk, ekspert ze Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych (ZAPA). Podczas spotkania w przystępny sposób wytłumaczy czym właściwie są tantiemy, jaką mają podstawę prawną, komu przysługują, a także jak wygląda mechanizm wypłacania ich twórcom. Podczas panelu nie zabraknie także głośnego w ostatnich miesiącach tematu tantiem z internetu. Ekspert SFP-ZAPA opowie, jak prezentuje się przyszłość prawa autorskiego i kiedy twórcy będą mogli liczyć na wynagrodzenia za eksploatację filmów dokumentalnych w internecie.

 
Strefa Audioreportażu: Jak stworzyć dokument dźwiękowy, który angażuje wszystkie zmysły?
Organizator: Audioteka

Jak zrobić dobry reportaż w formie audialnej, który angażuje wszystkie zmysły, a przecież wykorzystuje tylko jeden? Czy brak warstwy wizualnej jest jakimkolwiek ograniczeniem? Czy dokument w formie audio wymaga więcej pracy od twórcy, by wciągnął odbiorcę w świat bohaterów? Audioteka zaprasza na spotkanie, podczas którego o warsztacie audioreportażysty opowiedzą autorzy najchętniej słuchanych dokumentów dostępnych w serwisie.
 

PIĄTEK, 12 maja 2023


Progress Pitching Session

Organizator: Against Gravity
Partner: Canal+ Polska
Moderator: Frank Piasecki Poulsen

Wydarzenie poświęcone interesującym wizualnie, kreatywnym projektom dokumentalnym o międzynarodowym potencjale. Dobra okazja, żeby poznać filmy w każdej fazie rozwoju, od konceptu do postprodukcji, które szukają możliwości międzynarodowych koprodukcji lub dystrybucji. Wybrani finaliści będą prezentować swoje projekty polskim i międzynarodowym ważnym postaciom z branży filmowej: producentom, inwestorom, sales agentom, dystrybutorom i programerom festiwali. Celem pitchingu jest wykorzystanie merytorycznego potencjału gości festiwalu i stworzenie miejsca, gdzie będą rodzić się filmy na światowym poziomie.

SOBOTA, 13 maja 2023
 
Pole Position - Pitching
Organizator: Against Gravity
Moderatorka: Aleksandra Salwa

Pierwszy raz w ramach MDAG Industry odbędzie się pitching polskich filmów, które są już ukończone i znajdują się w programie 20.Millennium Docs Against Gravity. Krótkie prezentacje zachęcają zagranicznych gości do obejrzenia filmu, włączenia w program ich festiwalu czy objęcia dystrybucją.

To wyjątkowa okazja dla filmowców, żeby zainteresować najlepszych specjalistów z branży swoimi ukończonymi projektami.
 
Warsztat psychologiczny po filmie "Bohater_ka" reż. Jennifer Tiexiera, Camilla Hall o wykorzystywaniu bohatera_ki. Spotkanie z Margaret Ratliff
Gościni: Margie Ratliff
Prowadzący:  Armen Mekhakyan, Zuzanna Piechowicz

Życie bohaterów i bohaterek przełożone na język filmu wraz z datą premiery zmienia się nieodwracalnie.  Przestają być anonimowi, a dostęp do niegdyś prywatnej przestrzeni jest niejako współdzielony z widzami i widzkami. Jaką cenę płacą za podzielenie się swoją historią? Przyjrzymy się temu bliżej razem z Margaret Ratliff.
 

NIEDZIELA, 14 maja 2023

Czech It - Pitching
Organizator: Institute of Documentary Film
Partner: Against Gravity
Moderatorka: Emilia Mazik

Pitching pięciu krótkometrażowych filmów dokumentalnych wyselekcjonowanych przez czeski Institute of Documentary Film. Projekty są na różnych etapach rozwoju - rough-cut lub ukończone, a najlepszy z nich otrzyma nagrodę pieniężną.

Masterclass: Czy naprawdę zależy nam na faktach?
Prelegent: Ove Rishøj Jensen

Co tak naprawdę sprawia, że film dokumentalny się wyróżnia? Często opowiadając historie dokumentalne kierujemy się tematem, problemem, sprawą. Ale co tak naprawdę napędza narrację dokumentalną? Przyjrzymy się kluczowym mechanizmom budowania i struktury narracji.

Debata: Kino dokumentalne nie jest obojętne

partner: Muzeum POLIN
Paneliści: między innymi Jonas Rasmussen, David France

Czołowi twórcy_czynie kina dokumentalnego porozmawiają z nami o znaczeniu hasła jubileuszowej, 20. edycji MDAG: Nie bądź obojętny_a. Podsumujemy dotychczasowe dwie dekady historii festiwalu, zwrócimy uwagę na ludzi, którzy poprzez swoją pracę dokumentalną zbliżają nas do doświadczeń innych. Twórcy_czynie pomagają dostrzec to, co z daleka nie zawsze jest widoczne, mobilizując tym samym do działania. Poruszymy też temat niezwykłej wartości samego kina, które uczy nas wrażliwości i uważności na świat.

Podczas debaty wręczona zostanie nagroda Canal+ Polska dla najlepszego projektu prezentowanego podczas Progress Pitching Session.

PONIEDZIAŁEK, 15 maja 2023

4. Forum Filmu Dokumentalnego dla Dzieci


Finał 2 edycji programu „SKOK w DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych”
Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Partnerzy: Millennium Docs Against Gravity, Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission,  Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Stowarzyszenie Otwarte Dziki Bez

W ramach 4. edycji Forum Filmu Dokumentalnego dla Młodej Widowni opowiemy o idei programu SKOK w DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych – dlaczego warto tworzyć i finansować polskie kino dokumentalne dla młodych widzów. Zaprezentujemy case study filmu "Dziewczyńskie historie" w reż. Agnieszki Bożym, który ma swoją premierę na festiwalu i był rozwijany w ramach SKOKu w DOK. Najważniejszą częścią programu będą jednak pitchingi osiem projektów z trzeciej edycji programu, gdzie przyznamy nagrody dla najlepszych projektów. Forum jest doskonałym momentem do wspólnej wymiany pomysłów i tworzenia sieci wsparcia marki polskich filmów dokumentalnych dla młodych widzów.

Jak przetrwać na niesprawiedliwym świecie? Masterclass Davida France'a

Z okazji 20. edycji Millennium Docs Against Gravity swojej lekcji mistrzowskiej w Warszawie udzieli nominowany do Oscara reżyser David France. Nasz gość opowie, jak być aktywistą we współczesnym świecie i przekuć empatię w działanie, pisanie czy kręcenie filmów oraz postara się odpowiedzieć, jaką mamy szansę na uratowanie naszego świata – w skali lokalnej i globalnej.

Case study festiwalowych hitów ostatnich lat - "Lombard", "Między nami" i "Bukolika"

Organizator: Fundacja Szkoła Wajdy
Partnerzy: Canal+ , Against Gravity

Spotkanie z wybitnymi dokumentalistami - Marcelem Łozińskim, Vitą Żelakeviciute i Maciejem Cuske - wykładowcami kursu DOK PRO w WAJDA SCHOOL, gdzie filmy te były rozwijane oraz z ich twórcami. W spotkaniu wezmą udział także Wojciech Diduszko - Dyrektor Konkursu Polskiego Millennium Docs Against Gravity, oraz przedstawiciel CANAL+ Polska, koproducent filmu "Lombard" i nadawca, który wybitnym dokumentom poświęca osobny kanał.
LK
MDAG
Ostatnia aktualizacja:  23.03.2023
Zobacz również
Nowe Horyzonty tournée. Festiwalowe hity w 20 miastach
KFF: DOCS+SCIENCE. Najlepsze naukowe filmy świata
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll