PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Jak co roku, podczas Kameralnego Lato odbędzie się część branżowa pod nazwą SCRIPTMARKET.PRO. Przez 3 dni festiwalu odbędą się liczne wydarzenia, w których wezmą udział twórcy filmowi i eksperci rynku filmowego.
Jednym z najważniejszych punktów sekcji SCRIPTMARKET.PRO będą w tym roku sesje pitchingowe. Pitchingi projektów filmowych polegać będą na prezentacji scenariuszy stworzonych przez początkujących twórców i twórczynie przed specjalistkami z branży filmowej: Izabelą Kiszką-Hoflik (IKH Pictures Production), Julią Gniadecką (Platige Image), Krystyną Kantor (Shipsboy) oraz Martą Szarzyńską (Kinhouse Studio). Ekspertki przygotują uczestników do wystąpień i podzielą się z nimi cennymi wskazówkami, jak skutecznie prezentować swoje projekty i pozyskiwać do współpracy producentów, inwestorów i instytucje finansujące. Sesje pitchingowe poprowadzi krytyk filmowy i prezenter Błażej Hrapkowicz.
    
PIĄTEK, 8 LIPCA
       
Wydarzenia branżowe podczas Kameralnego Lata rozpoczną się w czwartek o godzinie 11:00 wykładem „Rozwój projektu filmowego - od pomysłu do pitchingu”, który poprowadzi założycielka IKH Pictures Promotion - Izabela Kiszka-Hoflik.

Drugi dzień spotkań rozpocznie się o godzinie 11:00 od warsztatów dotyczących planowania strategii promocyjnej i dystrybucyjnej debiutów filmowych, które poprowadzi Michał Hudzikowski (Studio Munka SFP) - ekspert zajmujący się promocją i dystrybucją festiwalową.

Następnie o godzinie 12:45 twórcy i twórczynie poznają tajniki pracy producenta kreatywnego podczas wystąpienia producentki i założycielki firmy Kinhouse Studio - Marty Szarzyńskiej. Kolejnym elementem programu będzie debata dotycząca systemu produkcji filmów krótkometrażowych w Polsce, którą poprowadzą dyrektor Stowarzyszenia FILMFORUM Maciej Dominiak i dr Anna Wróblewska. W debacie uczestniczyć będą przedstawiciele polskich szkół filmowych i instytucji wspierających produkcję filmów krótkometrażowych, m.in.: Marta Drankiewicz, Jerzy Rados (Gdyńska Szkoła Filmowa), Michał Hudzikowski (Studio Munka SFP), Marcin Malatyński (Szkoła Filmowa w Łodzi) i Ewa Sokołowska (Warszawska Szkoła Filmowa).

Drugi dzień sekcji branżowej zakończy market koprodukcyjny.
    
SOBOTA, 9 LIPCA
  
W sobotę 9 lipca uczestnicy sekcji SCRIPTMARKET.PRO wezmą udział w trzech spotkaniach. O 11:00 zacznie się prezentacja Gdańskiego Funduszu Filmowego, którą poprowadzą przedstawicielki funduszu: Marta Pyszyńska i Weronika Orzechowska.

O godzinie 12:00 dr Artur Majer poprowadzi wykład na temat praktycznej strony finansowania projektów filmowych ze środków publicznych i prywatnych. Spotkania branżowe zakończy prezentacja dotycząca ścieżki rozwoju zawodowego w sektorze audiowizualnym, którą przygotuje Natasza Parzymies - twórczyni i reżyserka serialu „Kontrola”.

Wydarzenia sekcji branżowej KAMERALNEGO LATA odbywać się będzie w Centrum festiwalowym 15. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, którym jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest partnerem branżowym festiwalu.
LK
FILMFORUM
Ostatnia aktualizacja:  6.07.2022
Zobacz również
Akredytacje na Gdynię dla członków SFP
„Każdy wie lepiej”: Kulig i Czernecki w nowej komedii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll