PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (organizator MFF Kino Dzieci oraz forum koprodukcyjnego Kino Dzieci Industry i warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab) wspólnie z Południowo-Norweskim Ośrodkiem Filmowym (Sornorsk filmsenter AS) ogłaszają nowy program Kino Dzieci Docs. Nabór do pierwszej edycji potrwa do 7 lutego 2022 roku.

Kino Dzieci Docs to program skierowany do reżyserów oraz producentów z Polski i Norwegii zainteresowanych tworzeniem filmów i seriali dokumentalnych dla młodej widowni.

 

W 2022 roku ogłoszone zostaną dwa nabory do programu. Z każdego z nich wyłonionych zostanie 6 projektów, które przez 15 miesięcy będą rozwijane podczas czterech stacjonarnych sesji warsztatowych w Polsce i Norwegii, wyjazdów na plany, dokumentacji oraz konsultacji online pod okiem Kirsten Bonnén Rask iPawła Ziemilskiego oraz zaproszonych międzynarodowych ekspertów i ekspertek.

 

Udział w programie to szansa na pracę nad swoim projektem w międzynarodowym środowisku wśród profesjonalistów zajmujących się kinem dokumentalnym. Podczas kolejnych sesji, uczestnicy będą pracować odpowiednio nad dopracowaniem pomysłu i zebraniem dokumentacji, przygotowaniem do zdjęć i fazą zdjęciową oraz montażem.

 

Tutorzy:

 

Kirsten Bonnén Rask, konsultantka scenariuszowa z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży filmowej, wykładowczyni. Współpracowała m.in. z Larsem von Trierem, Lone Scherfig i Bille Augustem. Na swoim koncie ma setki filmów krótkich, seriali, fabuł, dokumentów, przy których pracowała jako doradczyni i konsultantka scenariuszowa. Tutorka warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab.

 

Paweł Ziemilski, absolwent reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, kursu DOK PRO w Szkole Wajdy oraz Socjologii na UW. Reżyser, producent i współwłaściciel firmy MX35. Jego filmy („In Touch”, „Rogalik” i „Miejscy Kowboje”) zostały nagrodzone na licznych festiwalach i zdobyły wiele prestiżowych nagród (IDFA, MFF w Salonikach, ZagrebDox, MFFK w Oberhausen). Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia dot. poszukiwań nowych form dokumentalnych.


 

Kino Dzieci Docs to dopełnienie warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab, podczas którego projekty dokumentalne były rozwijane obok filmów i seriali fabularnych oraz animowanych. Celem programu Kino Dzieci Docs jest stworzenie dedykowanej przestrzeni produkcjom dokumentalnym dla młodego widza.


Szczegóły programu TUTAJ .

MR
Kino Dzieci
Ostatnia aktualizacja:  10.01.2022
Zobacz również
fot. Paulina Kurach
"Koniec świata czyli Kogel Mogel 4” z najlepszym wynikiem otwarcia od początku pandemii
Nowy film Urszuli Antoniak na festiwalu w Rotterdamie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll