PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rusza nabór na V edycję Atelier Scenariuszowego, rocznego warsztatu rozwoju scenariuszy filmów pełnometrażowych. Tegoroczna edycja programu realizowana jest z udziałem nowego strategicznego partnera - CANAL+ Polska. Na zgłoszenia od scenarzystów i piszących reżyserów organizatorzy czekają do 17 września 2021 r.
Warsztaty przeznaczone są dla twórców posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności, pozwalające im swobodnie pracować nad scenariuszami. Od tego roku program otwarty jest zarówno dla debiutantów, jak i dla autorów z większym dorobkiem, gdyż w regulaminie zniesiono ograniczenie dotyczące ilości zrealizowanych do tej pory tekstów.

Atelier Scenariuszowe od zawsze mocno stawiało na kino gatunkowe. Tak będzie i w tym roku. Organizatorzy szczególnie zachęcają do aplikowania z projektami scenariuszy mieszczących się w szerokim spektrum kina gatunków – od horroru przez kryminał, po komedie romantyczne i dramedy. Tegoroczną nowością jest też sekcja dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie rozwoju tekstu i współpracy ze scenarzystą jako konsultant scenariuszowy.

Dzięki strategicznemu partnerstwu z CANAL+ Polska w tym roku po raz pierwszy przyznane zostaną „Nagrody CANAL+ ”. Wybrane pod koniec piątej edycji pomysły otrzymają szansę na dalszy rozwój w ramach produkcji oryginalnych CANAL+ i koprodukcji m.in. z Kino Świat.

Program Atelier składa się z czterech sesji warsztatów stacjonarnych i indywidualnych spotkań online. W ramach finałowej sesji, podczas Nowych Horyzontów – odbywa się prezentacja projektów przed polską branżą filmową oraz spotkania one-to-one. W rocznym programie znajdują się zajęcia grupowe, konsultacje indywidualne oraz wykłady i masterclass poświęcone rynkowi filmowemu w Polsce, które uzupełniają praktyczną, potrzebną w tym zawodzie wiedzę uczestników.

Nabór kończy się 17 września. Po analizie zgłoszeń w dniach 26 - 28 października 2021 odbędą się rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Sesje stacjonarne IV edycji Atelier 2021/2022 odbędą się w listopadzie 2021 w Łodzi, w marcu 2022 w Krakowie, w maju 2022 w Warszawie, finałowa sesja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia podczas MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Partnerem tytularnym Atelier Scenariuszowego jest CANAL+ Polska S.A. Partnerami Atelier Scenariuszowego są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Kraków Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok.

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji: www.scenariuszowe.pl

LK
Canal+
Ostatnia aktualizacja:  25.08.2021
Zobacz również
46.FPFF: Lem filmowo
"Zupa nic": wyprawa w czasy młodości bohaterów „Moich córek krów”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll