PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta znalazł się w trójce finalistów 2. edycji Arab Critics’ Award dla Najlepszego Europejskiego Filmu 2021.
Arab Critics’ Award dla Najlepszego Filmu Europejskiego to wspólna inicjatywa European Film Promotion i Arab Cinema Center powstała w 2019 roku. Laureatką pierwszej edycji została Labina Mitevska, producentka i aktorka macedońskiego filmu „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia”. W jury nagrody, któremu przewodniczy Ola Kamel Al-Sheikh zasiada obecnie 54 najbardziej opiniotwórczych arabskich krytyków filmowych z 14 krajów. Tegorocznym partnerem wydarzenia jest Cairo International Film Festival, podczas którego zostanie w grudniu br. ogłoszony zdobywca nagrody.

Obok filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta o nagrodę rywalizować będą „Aida” Jasmili Žbanić  oraz „Undine” Christiana Petzolda.

„Śniegu już nigdy nie będzie” jest polskim kandydatem do Oscara. Był premierowo prezentowany podczas festiwalu w Wenecji. Tytuł znalazł się również w Konkursie Głównym 45. FPFF.

Fabuła filmu

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

W obsadzie „Śniegu już nigdy nie będzie” znaleźli się m.in. Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra i Krzysztof Czeczot.
JB
PISF
Ostatnia aktualizacja:  27.11.2020
Zobacz również
Wojciech Szepel – zdjęcia nie znają granic
„Mały zgon” na płytach DVD
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll