PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
9 maja do Chorwacji ponownie zawita Festiwal Filmów Polskich „Wisła”. Miłośnicy polskiego kina będą mogli uczestniczyć w pokazach w Osijeku (Kino Urania, 9-14 maja) oraz w Splicie (Kino Zlatna Vrata, 13-21 maja).
Festiwal otworzy film "Córka trenera" – dramat Łukasza Grzegorzka, traktujący o poświęceniu i niespełnionych ambicjach, a także dążeniu do niezależności. Historia córki i ojca, których życie, oparte na turniejach tenisowych, przechodzi rewolucję. Projekcjom filmu będą towarzyszyć spotkania z odtwórczynią głównej roli – Karoliną Bruchnicką.

W kinach będzie można zobaczyć polskie kino historyczne. "Kamerdyner" to film Filipa Bajona, opowiadający o skomplikowanych relacjach niemiecko-polsko-kaszubskich na przestrzeni 45 lat. Osią fabuły jest historia bękarta hrabiego Hermanna - złotowłosego Mateusza Krolla. Znajduje on sobie miejsce na dworze von Kraussów, ale pomimo inteligencji i wrażliwości nie zostaje posłany na studia i doznaje od rodziny serii upokorzeń.

"Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w reżyserii Denisa Delića i Wiesława Saniewskiego przedstawia historię stworzonej podczas II wojny światowej elitarnej jednostki myśliwskiej, złożonej głównie z Polaków. Lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii.

Akcja błyskotliwej czarnej komedii Borysa Lankosza "Rewers" rozgrywa się w dwóch planach czasowych – w latach 50. i współcześnie. Bohaterką jest Sabina, którą matka i babcia próbują wydać za mąż. Pewnego dnia dziewczyna poznaje przystojnego Bronisława.

W tym roku organizatorzy pokażą widzom bardzo ciekawe thrillery. "Wilkołak" w reżyserii Adriana Panka opowiada o losach ośmiorga dzieci, które po wyzwoleniu z obozu zagłady zamieszkują w prowizorycznym domu dziecka w środku lasu. Wkrótce ich pałac zostaje otoczony przez wygłodniałe wilczury.

Thriller Jagody Szelc "Wieża. Jasny dzień" to historia, opierająca się na konflikcie między dwiema siostrami – Mulą i Kają, która powraca do rodzinnego domu po 6 latach nieobecności. Owiana tajemnicą opowieść przyjmuje nieoczekiwany zwrot, który nie pozwala widzom przejść obok niego obojętnie.

Na Festiwalu nie zabraknie również słynnego filmu animowanego, który został nagrodzona wieloma nagrodami na międzynarodowych festiwalach. Nominowany do Oscara "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, w której każdą z 65 000 klatek namalowano ręcznie. Obraz ożywia na ekranie ponad 100 dzieł Vincenta van Gogha.

"Juliusz" to niezwykła komedia, tworzona z udziałem mistrzów polskiego stand-upu. Tytułowy bohater to chodzące nieszczęście – wszystko, czego się dotknie, obraca się w proch. Serię pechowych zdarzeń może zakończyć jedynie doktor weterynarii Dorota.

Podczas festiwalu widzów czeka również moc wspaniałych wydarzeń towarzyszących. Zapraszamy na wyjątkowy Pub Quiz o polskiej kulturze, filmie i języku w Osijeku, a także występy muzyczne w obu festiwalowych miastach.

Program wszystkich seansów znajdą Państwa na stronie: http://www.festiwalwisla.pl/
AK
Fundacja Wspieram
Ostatnia aktualizacja:  29.04.2019
Zobacz również
Przegląd filmów „Polskim Okiem – Jerzy Wójcik” od 9 maja w Kinie Iluzjon
12. Mastercard Off Camera. Będąc młodą(ym) producentką(em)....
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll