PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Sukces pilotażowej edycji projektu INTERFILMLAB w 2017 roku pozwolił na organizację jego drugiej edycji, poświęconej tym razem wsparciu potencjału eksportowego polskiej kinematografii w międzynarodowym obiegu dystrybucyjnym.

To problem niezwykle istotny - choć polskie filmy odnoszą coraz więcej sukcesów na międzynarodowych festiwalach filmowych, nie zawsze przekładają się one na dystrybucyjne sukcesy frekwencyjne poza granicami Polski. Nowoczesne sposoby promocji i dystrybucji mogą pozwolić na zmianę tego stanu rzeczy i skuteczne wsparcie polskich filmów w międzynarodowym obiegu pozafestiwalowym.

 

Eksperci INTERFILMLAB 2.0 przekonują, że warto myśleć w Polsce o ekspansji eksportowej innej niż tylko ta oparta na festiwalowej „ekonomii prestiżu”, odważniej wprowadzając polskie filmy także do standardowej, międzynarodowej dystrybucji. To zadanie ambitne, ale zasługujące na pogłębioną analizę oraz opracowanie stosownych strategii w tym zakresie.

 

Program INTERFILMLAB 2.0 składał się z serii wykładów, warsztatów i dyskusji panelowych poświęconych zagadnieniom dotyczącym międzynarodowego rynku filmowego. Zaproszeni goście poruszyli tematykę dystrybucji, promocji i mechanizmów działania międzynarodowych rynków filmowych. Co niezwykle istotne, autorami wykładów, będących inspiracją do raportu były osoby z wieloletnim doświadczeniem - producenci filmowi, specjaliści od marketingu, przedstawiciele świata naukowego. Dzięki ich doświadczeniu, podczas spotkań INTERFILMLAB 2.0 sformułowano cenne i inspirujące refleksje oraz koncepcje dotyczące ścieżek rozwoju polskiego kina w międzynarodowym obiegu dystrybucyjnym.

 

Rezultatem projektu jest publikacja, stanowiąca skondensowany poradnik dla wchodzących na rynek twórców filmowych, producentów i dystrybutorów. Opracowana przez Grzegorza Fortunę publikacja dostępna jest do pobrania w serwisie internetowym programu INTERFILMLAB: http://interfilmlab.pl/2-0-pobierz-publikacje/

 

Przedsięwzięcie jest inicjatywą Instytutu KOSMOPOLIS Fundacji Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Projekt „INTERFILMLAB 2.0 - wsparcie potencjału eksportowego polskiej kinematografii w międzynarodowym obiegu pozafestiwalowym” jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MR
Instytut KOSMOPOLIS
Ostatnia aktualizacja:  29.01.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
69. Berlinale: Europejskie Forum Filmowe
Zgłoś projekt na DocsBarcelona
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll