PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już po raz trzeci Transatlantyk Festival w Łodzi zaprasza twórców z całej Polski do udziału w Konkursie Polskich Krótkich Metraży. Filmy oceni Międzynarodowe Jury, a w puli nagród znajdzie się łącznie ponad 20 tysięcy złotych.

Do udziału w konkursie można zgłaszać filmy fabularne, animowane i eksperymentalne zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku, których długość nie przekracza 30 minut. Formularz zgłoszeń dostępny jest na stronie ​www.transatlantyk.org,a termin zgłaszania filmów upływa 25 marca 2019 roku.

 

Międzynarodowe Jury przyzna uczestnikom trzy nagrody. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 złotych, a zdobywcy dwóch kolejnych nagród – odpowiednio 7 000 i 5 000 złotych. Pośród laureatów ubiegłorocznych edycji znaleźli się tacy twórcy jak Piotr Domalewski, Monika Kotecka i Karolina Poryzała, Marta Pajek czy Karolina Specht.

"Zapraszam do udziału w konkursie wszystkich twórców kina krótkometrażowego – mówi Joanna Łapińska, dyrektor programowa festiwalu - Poprzednie dwie edycje konkursu okazały się prawdziwym świętem polskiej krótkiej formy: prezentowaliśmy znakomite filmy w programie, gościliśmy na festiwalu Transatlantyk ich twórców, a projekcje filmów konkursowych cieszyły się dużą popularnością wśród festiwalowej publiczności. Po raz kolejny spotkajmy się w lipcu w Łodzi - Mieście Filmu UNESCO.”

 

Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Co roku na festiwalu prezentowanych jest kilkadziesiąt premier prosto z najważniejszych światowych festiwali: Cannes, Wenecji czy Berlina. Na Transatlantyku przyznawana jest także prestiżowa nagroda FIPRESCI Platinum Award. W programie festiwalu, niezmiennie od lat, znajdują się również seanse Kina Kulinarnego - wyjątkowego programu organizowanego we współpracy z Berlinale, a także plenerowego Kina Łóżkowego - jednego z 10 najwspanialszych kin świata według amerykańskiego serwisu BuzzFeed. Festiwal zawsze odwiedzają wybitni goście, w ubiegłych latach byli to, m.in.: Yoko Ono, Edward Norton, Sally Potter, Lucrecia Martel, Annette Insdorf, Joanna Kulig, Maria Sadowska, Andrzej Barański czy Joanna Kos-Krauze.

 

Twórcą i Dyrektorem festiwalu jest kompozytor, laureat Oscara® - Jan A.P. Kaczmarek. Dyrektor Programową Transatlantyk Festival jest Joanna Łapińska. 

 

Nabór filmów do Konkursu Polskich Krótkich Metraży 9. edycji Transatlantyk Festival

Termin zgłoszeń: do 25 marca 2019 r.

Formularz zgłoszeń dostępny na stronie www.transatlantyk.org

MR
Transatlantyk
Ostatnia aktualizacja:  28.01.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„Cały ten Kutz” - nowe, uzupełnione wydanie biografii Kazimierza Kutza
Film Polaka na Berlinale i Slamdance
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll