PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
NIEPODLEGŁOŚĆ
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
Niepodległość
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już w piątek 27 lipca, Suwałki zamienią się w prawdziwe filmowe centrum kultury. Do stolicy Suwalszczyzny zawita „notofest – 2. Festiwal Filmowy Suwałki”. W programie m.in. darmowe pokazy filmowe, spotkania z twórcami, a także filmowe warsztaty – dla początkujących i w formule Masterclass, które poprowadzi sam Krzysztof Zanussi! Festiwal uświetni również uroczysta Gala Finałowa, podczas której poznamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu filmowego „no to short”. Festiwal trwać będzie o 27 do 29 lipca.

Odbywający się w samym sercu Suwalszczyzny „notofest – 2 Festiwal Filmowy Suwałki”to festiwal inny niż wszystkie. Tworzona z pasji do kina przez miłośników, praktyków, zapaleńców i przyjaciół impreza to kameralne i otwarte dla każdego spotkanie z kinem.


Sercem odbywającego się w weekend 27-29 lipca Festiwalu jest ogólnopolski konkurs filmowy „no to short”. Udział w nim mogli wziąć twórcy, którzy do 15 lipca przysłali swój krótkometrażowy, trwający powyżej 1 min i do 15 min, film fabularny. W czwartek 19 lipca ogłoszono nazwiska szczęśliwych finalistów, ogłoszenie zwycięzców nastąpi natomiast podczas uroczystej Gali Finałowej, w sobotę, 28 lipca w Suwalskim Ośrodku Kultury.


Ważnym elementem festiwalu sątakże warsztaty filmowedla początkujących (od 16 roku życia) organizowane w piątek oraz warsztaty Masterclass, które poprowadzi, sam Krzysztof Zanussi! Podczas warsztatów młodzi ludzie, których pasjonuje film i którzy chcieliby, któregoś dnia spróbować swoich sił i zmierzyć się z X muzą, będą mieli niepowtarzalną okazję zgłębienia jej tajników. Warsztaty obejmują zajęcia z reżyserii, montażu, sztuki operatorskiej i realizacji dźwięku. Festiwal zaprasza na nie wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia. Zapisy pod adresami mailowymi: warsztaty@notofest.pl oraz masterclass@notofest.pl. Ilość miejsc ograniczona!


Na gości festiwalu czekają również obowiązkowe pokazy filmowe i spotkania z twórcami, czyli „Małe kino na dużym ekranie” w Suwalskim Ośrodku Kultury i „Plenerowe centrum filmowe” na Placu Marii Konopnickiej i nad Zalewem Arkadia. Na ekranie zabłysną m.in. "Cicha Noc" Piotra Domalewskiego, „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego czy "Atak paniki" Pawła Maślony. Filmy i spotkania również dostępne są dla wszystkich! Na pokazy plenerowe oraz projekcje w Suwalskim Ośrodku Kultury, wstęp jest wolny.


Szczegółowy program dostępny jest na stronie festiwalu www.notofest.pl, a także w festiwalowej aplikacji, dostępnej w Google Play i App Store. 

MP
notofest
Ostatnia aktualizacja:  26.07.2018
Zobacz również
fot. notofest
Zgłoś projekt na European Short Pitch 2019
Zaaplikuj o grant do Doha Film Institute
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll