PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jak podaje Film Commission Poland na Podlasiu zakończyły się zdjęcia do amerykańskiego filmu “My Name is Sara", który rozgrywa się w trakcie II wojny światowej. Łącznie zrealizowano 45 dni zdjęciowych, w Polsce planowana jest też postprodukcja obrazu.

Oparty na faktach film "My Name Is Sara" opowiada historię Sary Guralnik, 13-letniej Żydówki, której cała rodzina ginie z rąk nazistów. Po wyczerpującej ucieczce dziewczyna znajduje kryjówkę w małej wsi i trafia pod dach ukraińskiej pary, gdzie zostaje wplątana w małżeński konflikt, a do tajemnicy jej własnej tożsamości dochodzą kolejne sekrety. W głównej roli wystąpiła Zuzanna Surowy, a Pawła i Nadię, ukraińskie małżeństwo, zagrali Eryk Lubos ("Sztuka kochania", "Las") oraz Michalina Olszańska ("Córki dancingu", "Ja Olga Hepnarova").


Scenariusz do filmu napisał David Himmelstein ("Bad Company"), a wyreżyserował Steven Oritt, który odpowiadał też za produkcję wspólnie z Justyną Pawlak z firmy Watchout Studio ("Bogowie", "Sztuka kochania").


Całość zdjęć do filmu, 45 dni zdjęciowych w okresie od sierpnia 2017 do stycznia 2018, została zrealizowana na Podlasiu, m.in. w miejscowościach Tykocin, Czerlonka, Puchły i w Białymstoku. Główny obiekt zdjęciowy, gospodarstwo rolne bohaterów Pawła i Nadii, do których wprowadza się Sara, zostało zbudowane w Rybołach. Za scenografię odpowiadał Marek Zawierucha ("Twarz", "Wołyń"), a za kamerą stanął Marian Prokop ("Miasto 44", seria "Listy do M."). W produkcję zaangażowanych było łącznie około 200 osób.


Cała postprodukcja obrazu również odbędzie się w Polsce, muzykę napisał Łukasz Targosz ("Wataha", "Planeta Singli"), a za montaż odpowiada Agnieszka Glińska ("Atak paniki", "Komunia", "11 minut"). Data premiery nie został jeszcze wyznaczona.

 

MR
FIlm Commission Poland
Ostatnia aktualizacja:  31.01.2018
Zobacz również
fot. Robert Palka
Kino Dzieci: Premiery filmów dla młodego widza
„Demakijaż” w TVP Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll