PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
"Twarz" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej zostanie zaprezentowana w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie. Film w kinach od 6 kwietnia 2018 roku.

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie ("Body/Ciało"),  Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”),Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski ("Body/Ciało"). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera.


Małgorzata Szumowska, fot. Zuza Krajewska


"Twarz" to film o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

 

 


Małgorzata Szumowska powróciła z kamerą na wieś na południe Polski - do Rożnowa, małopolskiej wsi pod Nowym Sączem. W filmie zobaczymy nie tylko profesjonalnych aktorów, ale również mieszkańców wioski. Za produkcję "Twarzy" odpowiada firma Nowhere, a za zdjęcia i montaż stale współpracujący z  Szumowską - Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża), kostiumy Katarzyny Lewińskiej ("Body/Ciało", „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży ("Body/Ciało", „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica.


W Konkursie Głównym Berlinale znalazła się też koprodukcja "Dowłatow" Aleksieja Germana jr. Twórcą zdjęć do filmu jest Łukasz Żal.


MFF w Berlinie odbędzie się w dniach 15 - 25 lutego 2018 roku.


MR
Berlinale/Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  18.12.2017
Zobacz również
fot. Michał Englert
PISF: Nabór na sesję 1/2018
"Od Munka do Maślony" w księgarniach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll