PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kino Dzieci.Pro, program stworzony z myślą o wsparciu produkcji filmów dla dzieci i młodzieży, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na filmy tworzone przez polskich twórców, których brak widoczny jest w programach filmowych przeglądów i festiwali. Jako wzorzec stawiane są kraje skandynawskie, Holandia i Niemcy, gdzie co roku powstaje kilka lub nawet kilkanaście wysokiej jakości filmów dla dzieci.
W 2014 roku Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (we współpracy ze Stowarzyszeniem Film 1, 2) zainicjowało FILMS FOR KIDS.Pro – program wspierający rozwój produkcji filmowej dla dzieci w wieku 5-12 lat. W warsztatach wzięło udział 12 zespołów złożonych ze scenarzystów i producentów z Polski i Norwegii. Jednym z efektów pierwszej edycji FFK.Pro było przejście wiosną tego roku do produkcji filmu "Tarapaty" (reż. Marta Karwowska, produkcja Koi Studio), którego scenariusz rozwijany był podczas warsztatów.

  W tym roku pod nazwą Kino Dzieci.Pro ruszyła druga edycja programu. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń grono międzynarodowych ekspertów wybrało 8 projektów, które będą opracowywane – od kilkustronicowych pomysłów, do pełnej wersji scenariusza – w trakcie warsztatów w gronie międzynarodowych script-doctorów i producentów. Równolegle, producenci opracowywać będą strategię finansowania, promocji i dystrybucji filmu.

Warsztaty składają się z 4 sesji i konsultacji on-line. Pierwsza sesja odbywa się w podczas Festiwalu Filmowego Ale Kino! w Poznaniu (27.11-4.12.2016). Podczas Berlinale w lutym 2017 odbędzie się drugi zjazd, gdzie uczestnicy warsztatów wezmą udział w wydarzeniach branżowych festiwalu. Na połowę czerwca zaplanowano trzecią sesję podczas festiwalu Kino w Trampkach w Warszawie. Ostatni zjazd, wraz z pitchingami, odbędzie się we wrześniu 2017 podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Warsztaty powstają dzięki finansowemu wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizatorem Kina Dzieci.Pro jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Więcej informacji na www.kdpro.pl.


 


AK
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  30.11.2016
Zobacz również
fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
„Dotknięcie Anioła” z trzema nagrodami
"Pitbull" najpopularniejszym filmem roku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll