PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  27.11.2020
W ostatnią niedzielę listopada rozpocznie się 38. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! W tegorocznym programie znalazło się niemal 120 tytułów z 35 krajów świata. Seanse filmowe i spotkania z gośćmi będą dostępne na platformie alekino.com. Jakie polskie produkcje będę mogli obejrzeć widzowie?
Podczas Festiwalu swoją premierę będzie miał „Czarny młyn” w reżyserii Mariusza Paleja. Film opowiada o chłopcu imieniem Iwo, który mieszka w niewielkim miasteczku. Życie mieszkańców, a w szczególności rodziny Iwo, naznaczone jest przez złe wspomnienia związane z pożarem w Czarnym Młynie. Kiedy mama chłopca musi znaleźć nową pracę, by utrzymać rodzinę, Iwo zajmuje się swoją młodszą siostrą. Po seansie odbędzie się Q&A z aktorami: Iwo Wicińskim i Piotrem Wicińskim.

„Czarny młyn” fot. TFP/Dystrybucja Mówi Serwis

Widzowie będę mogli również obejrzeć „Tarapaty 2” w reżyserii Marty Karwowskiej, który znalazł się w Konkursie Głównym 45. FPFF. W Poznaniu zostaje odsłonięty zaginiony przez lata obraz Moneta. Chwilę po jego prezentacji dzieło sztuki zostaje zniszczone, ale okazuje się, że była to jedynie kopia obrazu, a oryginał został wcześniej skradziony. Olek, Julka i Felka ruszają w ślad za złodziejem. Po seansie odbędzie się Q&A z aktorami: Polą Król, Jakubem Janotą-Bzowskim i Mią Goti.

"Tarapaty 2" fot. Koi Studio/Next Film

W ramach zestawu filmów krótkometrażowych „Skrzat i lis i inne krótkie filmy” zostanie zaprezentowana animacja „Foczka Flo” Mateusza Jarmulskiego. Tytułowa foczka szuka miejsca na odpoczynek, co jak się okazuje, nie jest wcale takie łatwe. Natomiast w innym zestawie filmów krótkometrażowych „Jeszcze nie jesteśmy superbohaterami i inne krótkie filmy” widzowie będę mogli obejrzeć „Na falach eteru” Agaty Perszutów, opowiadający o ojcu, który posiada niecodzienną pasję, jaką jest krótkofalarstwo. W zestawie „Kłaczek i inne krótkie filmy” znalazła się animacja Marty Stróżyckiej „Maleńkie Królestwo Aurelki. Królewicz” kontrastująca wyobrażenia o życiu królewny z rzeczywistością. W ramach zestawu „Moja rodzina to cyrk i inne krótkie filmy” dostępny będzie krótki dokument produkcji izraelsko-polskiej – „Hide and Seek in a Peaceful Valley” Macieja Białoruskiego. Bohaterami filmu są Tom i jego przyjaciele mieszkający na zamkniętym osiedlu w strefie militarnej. W zestawie „Pod koronami drzew i inne krótkie filmy” znalazł się tytuł „Antropocen” Agaty Zych skupiający się na wpływie człowieka na środowisko. Po seansie odbędzie się sesja Q&A z reżyserką.

  Artykuł dotyczący tegorocznej edycji MFFMW Ale Kino! znajduje się w boxie po lewej stronie.

Strona Festiwalu dostępna jest TUTAJ.


JB
MFFMW Ale Kino!
Ostatnia aktualizacja:  27.11.2020
Zobacz również
Nowy film Mariusza Paleja premierowo na Ale Kino!
Stulecie pokolenia „Kolumbów” – konferencja online
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll