PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W ramach nadchodzącego festiwalu CINEMAFORUM 2016 – 15. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych, odbędą się warsztaty filmu 360. Prowadzi Jacek Nagłowski, a termin nadsyłania osobistych zgłoszeń upływa 4 listopada 2016 roku.
Warsztaty filmu 360 - Na naszych oczach powstaje nowe medium – wirtualna rzeczywistość, a wraz z nią nowa dziedzina filmowa: cinematic VR. Krokiem w stronę tej dyscypliny jest film 360 stopni – choć nie dysponuje w pełni środkami wyrazu wirtualnej rzeczywistości, choć od strony filmowej jest ograniczony bardziej niż tradycyjna kinematografia, to pozwala eksperymentować z nowym językiem i powoli zapoznawać się przynajmniej z częścią nowych reguł opowiadania historii. W trakcie warsztatów uczestnicy, bez względu na swój poziom wiedzy i umiejętności na polu tradycyjnej kinematografii, będą mieli okazję poznać podstawowe zasady związane z nowym medium oraz stworzyć swoje własne filmy 360 pod opieką i z pomocą doświadczonych filmowców i pionierów cinematic VR w Polsce.

Warsztaty prowadzi Jacek Nagłowski - producent, reżyser, członek Polskiej Akademii Filmowej, współzałożyciel firmy Centrala, do dnia dzisiejszego wyprodukował 22 filmy, które zdobyły ponad 40 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Jego dokument "Gugara" (producent, współscenarzysta, współreżyser, montażysta) zdobył główną nagrodę na Krakowskim Festiwalu Filmowym, był wyselekcjonowany do sekcji ACID festiwalu w Cannes i został zakupiony przez paryskie Muzeum Sztuki Współczesnej Centre Pompidou. W 2012 roku został współzałożycielem Circus Digitalis – firmy zajmującej się cyfrową scenografią, obrazowaniem 3D i wirtualną rzeczywistością. Firma rozwija własne technologie i procesy wspierające produkcję i postprodukcję filmową i cinematic VR. W 2015 roku wspólnie z Milenią Fiedler and Iwoną Pomianowską zainicjował projekt badania języka Cinematic VR w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jest reżyserem i producentem projektów eksperymentalnych cinematic VR.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 listopada, formularz znajduje się na stronie http://cinemaforum.pl/

Zgłoszenie dotyczy trzydniowego programu warsztatów realizowanych w dniach 9 -11.11.2016 w godzinach 10.00-20.00 i stanowiących integralną całość. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wyniki rekrutacji zostaną przekazane uczestnikom drogą mailową. Więcej informacji na stronie: http://cinemaforum.pl

CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji), jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.

15. edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 9-13 listopada 2016 w Kinotece oraz w kinie Elektronik w Warszawie.

Na wszystkie pokazy WSTĘP WOLNY


WRÓB
Cinemaforum
Ostatnia aktualizacja:  30.10.2016
Zobacz również
"Ostatnia rodzina" - triumf na "Molodist" w Kijowie
Camerimage: pełnometrażowe dokumenty
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll