PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Tłumacz", w którym młody polski aktor gra tytułową rolę, w kinach już pod koniec sierpnia.
- Ten film opowiada historię młodego imigranta Andrei i pięknej, starszej od niego Anny – bohaterów, których dzieli wszystko, a mimo to połączył ich namiętny romans. Część tej opowieści jest historią tłumacza: dla Andrei tłumaczenie oznacza posiadanie władzy nad rzeczywistością, manipulowanie oraz interpretowanie jej tak, aby móc ukryć prawdę. To opowieść, która łączy różne światy. Mamy w niej zamknięty i bezpieczny świat Anny, pogwałcony przez młodego chłopaka: pewnego siebie, fascynującego i zdolnego uzależnić swoimi słowami i poezją. Andrei tworzy ranę rodzącą nowe życie Anny, może lepsze. Mamy też świat policji: mglisty i mroczny, który wykorzystuje do swoich ciemnych interesów zdolności i marzenia chłopaka. Jest też świat imigracji: z jednej strony Andrei, który za granicą próbuje zbudować sobie lepszą przyszłość, a drugiej Kola, który jest imigrantem zarobkowym. W historii pojawia się również czysty świat poezji, silny, lecz ulotny jak welon, który oplata pozostałe światy, nadając im kolorów, wzbogaca je i ożywia - opowiada Massimo Natale, reżyser filmu "Tłumacz".


Kamil Kula jako Adrei w filmie "Tłumacz". Fot. Wistech Media.

Andrei (Kamil Kula) to przystojny imigrant studiujący na uniwersytecie w Trencie. Zdolny i niezwykle ambitny chłopak, biegle włada kilkoma językami. Jego zdolności wykorzystuje lokalna policja, werbując go do przekładania zeznań i podsłuchów obcojęzycznych przestępców. W zamian za współpracę, władze Włoch obiecały mu pomoc w sprowadzeniu do Trentu jego dziewczyny Mihaeli (Marianna Januszkiewicz) i uzyskaniu dla niej prawa stałego pobytu.
Po godzinach Andrei dorabia w pizzerii, gdzie pracuje również jego współlokator, Kola (Piotr Rogucki) – imigrant zarobkowy z Ukrainy. Nadmiar zajęć Andrei nieuchronnie odciąga go od nauki, co nie umyka uwadze jego promotorki Marty (Silvia Delfino), która szczerze doceniając jego talent, chce mu pomóc się rozwijać. W tym celu kontaktuje go ze swoją przyjaciółką Anną (Claudia Gerini), piękną, 40-letnią właścicielką galerii sztuki, która poszukuje tłumacza do przełożenia na włoski pamiętnika jej męża Alexa, tragicznie zmarłego w wypadku Niemca.
Andrei podejmując się tego zadania, wkracza do świata, o jakim nawet nie marzył… Pamiętnik męża Anny okazuje się być wyznaniem miłosnym, skierowanym jednak do innej, niż Anna, kobiety. Student tłumacząc słowa Alexa, jako pierwszy odkrywa prawdę, którą próbuje zachować dla siebie… Nie udaje mu się jednak zwieść zdradzonej żony, która szybko rozszyfrowuje jego grę.  Anna jest załamana, a Andrei – coraz bardziej zafascynowany  jej pięknem, dojrzałością, ale też światem luksusu w jakim żyje – wykorzystuje jej słabość i uwodzi ją.  Rozpoczyna się między nimi namiętny romans, dający spełnienie i upust ich najskrytszym pragnieniom. Wszystko ma jednak swoją cenę, a oni oboje przynależą przecież do dwóch zupełnie różnych rzeczywistości…


Kadr z filmu "Tłumacz". Fot. Wistech Media.


Kamil Kula jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Do tej pory znany był przede wszystkim z roli Igora w serialu telewizyjnym „Hotel 52”. Telewidzowie mogli go również zobaczyć w serialach: „Lekarze”, „Ojciec Mateusz” „To nie koniec świata”, „Na dobre i na złe”, „Przyjaciółki” czy „Singielka”. W 2013 roku do kin trafił film „Oszukane”, który był kinowym debiutem tego młodego aktora. Prywatnie jest mężem aktorki,  Marty Żmudy-Trzebiatowskiej. "Tłumacz", w którym gra główną rolę, wchodzi do kin 26 sierpnia 2016 roku.
MZ
Wistech Media
Ostatnia aktualizacja:  18.07.2016
Zobacz również
fot. Wistech Media
Koterski, Pazura, „Czarnowidzka” i Chaplin. 20 „Lato z Muzami” dobiegło końca
"Karski i władcy ludzkości" na VOD
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll