PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Włosko-polski dramat psychologiczny w reżyserii Massimo Natale wejdzie na ekrany naszych kin 26 sierpnia 2016 roku. W głównej roli męskiej zobaczymy Kamila Kulę. W filmie występują także Marianna Januszewicz i Piotr Rogucki. Współautorką scenariusza jest Marta Dudkiewicz.


Włosko-polski film wyreżyserował Massimo Natale. W głównej roli kobiecej wystąpiła Claudia Gerini, popularna włoska aktorka, znana m.in. z roli żony Piłata w "Pasji" Mela Gibsona. Rolę tytułową, rumuńskiego studenta, zagrał 27-letni Kamil Kula. W obsadzie znaleźli się także Piotr Rogucki i Marianna Januszkiewicz. Współautorką scenariusza jest Marta Dudkiewicz, a współprodukcją filmu zajęła się po stronie polskiej Agresywna Banda. Współproducentem "Tłumacza" jest Alessandro Leone.


Kamil Kula i Claudia Gerini. Fot. Agresywna Banda.

Tłumacz - uwodziciel

Andrei (Kamil Kula) to przystojny imigrant z Rumunii studiujący na uniwersytecie w Trencie. Biegle włada kilkoma językami. Jego zdolności wykorzystuje lokalna policja, werbując go do przekładania zeznań i podsłuchów obcojęzycznych przestępców. W zamian za współpracę, władze Włoch obiecały mu pomoc w sprowadzeniu do Trentu jego dziewczyny Mihaeli (Marianna Januszkiewicz) i uzyskaniu dla niej prawa stałego pobytu.

Po godzinach Andrei dorabia w pizzerii, gdzie pracuje również jego współlokator, Kola (Piotr Rogucki) – imigrant zarobkowy z Ukrainy. Nadmiar zajęć Andrei nieuchronnie odciąga go od nauki, co nie umyka uwadze jego promotorki Marty (Silvia Delfino), która chce mu pomóc się rozwijać. W tym celu kontaktuje go ze swoją przyjaciółką Anną (Claudia Gerini), piękną, 40-letnią właścicielką galerii sztuki, która poszukuje tłumacza do przełożenia na włoski pamiętnika jej męża Alexa, tragicznie zmarłego w wypadku Niemca.


Claudia Gerini. Fot. Agresywna Banda.

Andrei podejmując się tego zadania. Pamiętnik męża Anny okazuje się być wyznaniem miłosnym, skierowanym jednak do innej, niż żona, kobiety. Student próbuje zachować dla siebie… Nie udaje mu się jednak zwieść zdradzonej żony, która szybko rozszyfrowuje jego grę.  Anna jest załamana, a Andrei – coraz bardziej zafascynowany jej pięknem, dojrzałością, ale też światem luksusu w jakim żyje – wykorzystuje jej słabość i uwodzi ją.


Kamil Kula. Fot. Agresywna Banda.

Kamil Kula jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Do tej pory znany był przede wszystkim z ról serialowych, m.in. w: „Hotelu 52”, „Lekarzach”, „Ojcu Mateuszu”, „Na dobre i na złe” czy „Singielka”. W 2013 roku do kin trafił film „Oszukane”, który był kinowym debiutem tego młodego aktora. Prywatnie jest mężem aktorki,  Marty Żmudy-Trzebiatowskiej.

"Tłumacz" wejdzie na ekrany polskich kin 26 sierpnia. Swoją włoską premierę film miał 26 maja.


Kamil Kula i Piotr Rogucki. Fot. Agresywna Banda.
TS
Informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  29.07.2016
Zobacz również
fot. Agresywna Banda
Laur Cisowy dla Marka Koterskiego
Dariusz Gajewski: Obcość oswojona
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll