PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają zdjęcia do nowej części kinowego hitu Patryka Vegi. Do gwiazdorskiej obsady filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" dołączyła Alicja Bachleda-Curuś. Prezentujemy dużo najnowszych zdjęć z planu filmu.

Alicja Bachleda-Curuś. Fot. Anna Gostkowska/Ent One Investments.

Alicja Bachleda-Curuś wciela się w Drabinę – niebezpieczną dziewczynę gangstera: - To rola, jaką od bardzo dawna chciałam zagrać w polskim kinie. W Stanach Zjednoczonych zdarzało mi się grać niebezpieczne kobiety, natomiast w Polsce jeszcze nie miałam okazji. Wiem, że jest to postać dość nietypowa w stosunku do mojego wizerunku. Dlatego cieszę się, że mogę zaskoczyć publiczność. Pokazać się widzom z innej strony - wyjaśnia aktorka.


Alicja Bachleda-Curuś i Sebastian Fabijański. Fot. Anna Gostkowska/Ent One Investments.

- Drabina przechodzi w filmie metamorfozę. Jest fajną, normalną dziewczyną, która musi sprostać niesprawiedliwościom losu. Na początku sobie z tym nie radzi, ale w końcu znajduje własne metody obrony. By przetrwać, sięga po głęboko skrywane pokłady agresji. Jak każda kobieta ma w sobie siłę, potrzebną do tego, by stać się niebezpieczną. Oraz determinację, która pozwala tę siłę wykorzystać – czasem w dobry, a czasem w zły sposób – mówi Alicja Bachleda-Curuś.


Alicja Bachleda-Curuś na planie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Fot. Anna Gostkowska/Ent One Investments.

- Podobnie jak w życiu, w "Pitbullu" nikt nie jest jednoznacznie dobry ani zły. Nawet tak negatywną postać, jak Drabina, staramy się w tym filmie zrozumieć i obronić ” – tłumaczy Patryk Vega i zapowiada, że kontynuacja jego ostatniego przeboju, przynosi prawdziwą rewolucję. Po raz pierwszy w historii „Pitbulla” akcja zostanie ukazana z punktu widzenia kobiet.


Alicja Bachleda-Curuś. Fot. Anna Gostkowska/Ent One Investments.

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" – kolejna odsłona filmowej trylogii – to nie tylko mocne kino sensacyjne, pełne charakterystycznego dla serii humoru, ale również emocje i uczucia, pełnokrwiści bohaterowie i aż 5 filmowych damsko-męskich duetów.


Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski w przerwie zdjęć. Fot. www.facebook.com/PatrykVegaOfficial.

W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii paliwowej, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić…


Magdalena Cielecka, filmowa "Somalia". Fot. www.facebook.com/PatrykVegaOfficial.

Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…


Artur Żmijewski. Fot. www.facebook.com/PatrykVegaOfficial.

Poprzednią cześć filmu: "Pitbull. Nowe porządki" obejrzało w polskich kinach blisko 1,5 miliona widzów.

                              
                            Sebastian Fabijański. Fot. www.facebook.com/PatrykVegaOfficial.

W obsadzie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" powracają ulubieńcy publiczności z części pierwszej oraz nowe postaci. W męskim gronie znaleźli się, m.in.: Piotr Stramowski, Artur Żmijewski, Sebastian Fabijański, Andrzej Grabowski oraz Tomasz Oświeciński.


Piotr Stramowski i Tomasz Oświeciński. Fot. www.facebook.com/PatrykVegaOfficial.

Natomiast płeć piękną, w kreacjach skrajnie odmiennych od dotychczasowego dorobku, reprezentują: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka, Anna Dereszowska oraz właśnie Alicja Bachleda-Curuś.

                           
                                          Joanna Kulig. Fot. www.facebook.com/PatrykVegaOfficial.

- W kinie policyjnym kobieta zawsze była uprzedmiotowiona. Nosiła teczkę z aktami za facetem, albo była podawaczem kwestii - zauważa Patryk Vega - "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" stanowi pod tym względem absolutną rewolucję. Po raz pierwszy w historii gatunku to kobiety będą determinowały wydarzenia w filmie i to z punktu widzenia ich emocji zostanie prowadzona historia. W filmie mamy losy kilku policjantek i dziewczyn z drugiej strony barykady. Podobnie jak w „Nowych porządkach” wszystkie sceny i dialogi są przeniesione 1 do 1 z prawdziwego życia, w którym występują pierwowzory filmowych bohaterek – dodaje reżyser.

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" trafi na ekrany kin 11 listopada 2016 roku.


Alicja Bachleda-Curuś. Fot. Anna Gostkowska/Ent One Investments.
TS
Kino Świat / facebook.com/PatrykVegaOfficial
Ostatnia aktualizacja:  17.06.2016
Zobacz również
fot. Kino Świat / Patryk Vega
"Młodzi i Film" - nowa nagroda na festiwalu
Łóżkoteka zaprasza na seanse
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll