PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
TVP i niemiecka telewizja RBB rozpoczęły współpracę przy produkcji serialu kryminalnego.
Premiera pierwszego odcinka planowana jest na grudzień 2015 roku. Zdjęcia wystartowały 13 lipca 2015 roku, a a zakończą 12 sierpnia 2015 r. Będzie to pierwszy odcinek nowej serii, której akcja toczy się przy granicy polsko-niemieckiej: w Słubicach, we Frankfurcie nad Odrą oraz w Świecku, gdzie działa polsko-niemiecka jednostka policji. W serialu  wystąpią  polscy aktorzy: Danuta Stenka, Robert Gonera, Bartosz Świderski i Barbara Wysocka. Parę policyjnych komisarzy śledczych zagrają Maria Simon i Lucas Gregorowicz. Reżyserem filmu jest Jakob Ziemnicki, niemiecki twórca polskiego pochodzenia.

- Cieszę się, że współpracujemy z niemiecką stacją Rundfunk Berlin Brandenburg. To renomowany nadawca. Będziemy mieli okazję do wymiany doświadczeń i do rozmowy o ewentualnych dalszych wspólnych projektach. „Telefon 110” to serial z ponad czterdziestoletnią historią. Polscy widzowie mogą pamiętać odcinki emitowane przez TVP jeszcze w latach 70. i  80. Istotne jest, że z polskiej strony udało się pozyskać znakomitych, popularnych aktorów, co gwarantuje wysoki poziom artystyczny i zainteresowanie widzów - powiedział Juliusz Braun, prezes TVP.- Nasza nowa serialowa ekipa przekracza granicę w sensie dosłownym – powstaje bowiem  nowa polsko–niemiecka grupa dochodzeniowa.. Maria Simon – jako nadkomisarz śledczy Olga Lenski - spotyka nowego kolegę Adama Raczka, granego przez Lukasza Gregorowicza. Ich dochodzenie - prowadzone po obu stronach Odry - rozpoczyna, zaproponowany przez rbb - nowy rozdział w długiej historii tego serialu kryminalnego. Nasze koleżanki i nasi koledzy z Telewizji Polskiej służą nam radą i pomocą przy początkowych pracach realizacyjnych filmu. Niezmiernie nas to cieszy - mówi Dagmar Reim, dyrektor generalna Rundfunk Berlin Branderburg.

„Telefon 110” to kultowy niemiecki serial kryminalny produkowany od 1971 roku. Każdy odcinek serialu to odrębny epizod z działań policji kryminalnej w Niemczech. Główne akcenty położone są na kontekst społeczny zbrodni oraz aspekty psychologiczne, czyli mentalność sprawców, ich motywy, odczucia ofiar. „Telefon 110” emitowany jest w niedziele przez pierwszy kanał niemieckiej telewizji publicznej Das Erste (ARD) i gromadzi kilka milionów widzów, co daje stacji ponad 23 proc. udziałów w rynku.

Niektóre odcinki serialu były już emitowane w Telewizji Polskiej  w latach 70. i 80. XX wieku. W 1973 i 1974 roku w kilku odcinkach serialu zagrali polscy aktorzy: Emil Karewicz, Teresa Lipowska i Wiesława Niemyska, a w 2008 roku w jednym z odcinków gościnnie wystąpiła Agata Buzek.


MZ
TVP/RBB
Ostatnia aktualizacja:  9.12.2015
Zobacz również
Znani aktorzy w "Sensacjach XX wieku"
Tofifest - zgłoś film
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll