PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Impreza rozpocznie się 19 czerwca 2015 roku i potrwa trzy dni.
W programie wydarzenia znalazły się m.in.: pokazy najpopularniejszych polskich seriali, przeglądy znanych produkcji sprzed lat, a także spotkania z gwiazdami i twórcami seriali. Telewizja Polska jest współorganizatorem Festiwalu.
 
Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu rozpocznie się od pokazów konkursowych. Trwać będzie do 21 czerwca i zakończy się uroczystą galą, podczas której aktorom zostaną wręczone Złote i Srebrne „Światowidy”. – Publiczność będzie miała okazję obejrzeć po jednym odcinku z 10 wytypowanych przez Telewizję Polską seriali telewizyjnych – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, organizator Festiwalu. – Jury, występującym w serialach aktorom, przyzna Złote i Srebrne „Światowidy”, czyli nagrody aktorskie za role kobiece i męskie oraz „Światowidy Warmii i Mazur” – nagrody dla najlepszej aktorki i aktora z regionu.Pokazy konkursowe będą okazją do spotkania z aktorami i twórcami seriali. – Do Elbląga przyjadą m.in.: Artur Żmijewski, Cezary Żak, Tamara Arciuch, Katarzyna Zielińska, Joanna Brodzik i Sonia Bohosiewicz – wylicza Bogumił Osiński, dyrektor Festiwalu. – Publiczność będzie mogła także zagłosować na swój ulubiony serial, na który będzie czekał „Światowid Publiczności”. Ponadto rozpoczęło się już głosowanie na „Serial Wszech Czasów". Statuetki zostaną wręczone podczas gali zakończenia naszego festiwalu.

Na najlepszy serial będzie można zagłosować za pomocą bezpłatnych wejściówek na pokazy konkursowe. Wszystkie wejściówki – na pokazy oraz na pokazy seriali retrospektywnych i na spotkania z gwiazdami – można odbierać od 10 czerwca w kasie CSE „Światowid” w Elblągu (od poniedziałku do piątku, godz. 14:30-20:30, w soboty i niedziele w godz. 11:30-20:30).

W czasie Festiwalu odbędzie się także dyskusja pt. „Serial jako nowa forma aktorskiego warsztatu”, którą poprowadzi dziennikarka i krytyk filmowy Maria Malatyńska. W ramach organizowanych spotkań z gwiazdami, widzowie będą mogli porozmawiać z aktorem Cezarym Żakiem oraz poznać twórczość malarza i grafika Rafała Olbińskiego.

21 czerwca o godz. 19:35 widzowie TVP Seriale będą mogli oglądać transmisję z ceremonii wręczenia nagród pierwszego Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych, którą poprowadzi Tomasz Kammel. Jurorzy oraz festiwalowa publiczność zdecydują o przyznaniu aktorom nagród za najlepsze role serialowe. Rozstrzygnięty zostanie także plebiscyt na polski „Serial Wszech Czasów”, zorganizowany z okazji 50-lecia polskich seriali.
Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych zakończy koncert „Piosenki z ekranu”. Największe polskie przeboje serialowe i filmowe wykonają Katarzyna Żak, Katarzyna Dąbrowska, Sonia Bohosiewicz, Artur Żmijewski, Piotr Machalica oraz Mirosław Baka. Transmisję pokaże TVP Seriale o godz. 20:20. Laureatami Nagrody Specjalnej zostali Janina Traczykówna i Jan Kobuszewski – odtwórcy głównych ról w pierwszym polskim serialu telewizyjnym „Barbara i Jan” (1965 r.). Więcej informacji o festiwalu można znaleźć TUTAJ.
 
MZ
TVP
Ostatnia aktualizacja:  15.06.2015
Zobacz również
Bartosz Konopka nagrodzony w USA
"Body/Ciało" triumfuje w Belgii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll