PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W stołecznym kinie Kultura odbył się pokaz trzech kolejnych premierowych filmów wyprodukowanych pod auspicjami Studia Munka-SFP. Oto nasza relacja.
Premierę otworzyły "Kreatury" - animacja Tessy Moult-Milewskiej. Karykaturalni bohaterowie, Harold i Matylda, stawiają czoła społecznemu ostracyzmowi i podejmują nieudolne próby manipulacji swoim obscenicznym wizerunkiem. Ta surowa w formie animacja wycinankowa inspirowana twórczością Roalda Dahla, Lotte Reiniger i Edwarda Goreya wprowadza widza w nieprzewidywalny i eklektyczny świat mrocznej wyobraźni, zostawiając go z pytaniem: kim ostatecznie są tytułowe "Kreatury"? Film powstał w koprodukcji z WJTeam.Program „Pierwszy Dokument” reprezentował „Ostatni numer”, który jest reżyserskim debiutem Marcina Nowaka. Bohaterem filmu jest Zenon Andryjewicz, który we Lwowie od wielu lat prowadzi szkołę cyrkową dla dzieci. Mężczyzna coraz częściej myśli o przejściu na emeryturę. Wydaje mu się, że to, co najlepsze w życiu już go spotkało. Swoim podopiecznym nie chce zostawić po sobie tylko starych plakatów i spłowiałych zdjęć, ale również wiedzę, doświadczenie i pasję. "Ostatni numer" powstał w koprodukcji z Kolektyw Film.

Jako trzeci pokazany został "Moloch" w reżyserii Szymona Kapeniaka.  Akcja filmu dzieje się na Ukrainie. Grupa młodych mężczyzn pracuje nielegalnie na terenie podupadającej huty stali. Najstarszy z nich przeżywa właśnie płomienny romans i postanawia odejść z pracy, upatrując w nowym uczuciu pretekst do zmian w życiu. Jego koledzy planują odwieść go od tego zamiaru, chcąc ratować zgrany dotąd zespół. W filmie zagrali ukraińscy aktorzy: Daniil Mireschkin, Oleg Scherbina, Evgeny Yaroschuk, Nataliia Terlecka, Vlad Bokatov oraz Oksana Stepchuk. Autorem zdjęć do „Molocha” jest Jacek Podgórski. Film powstał w koprodukcji z Better Films Production.
Marcin Zawiśliński/ MK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  9.03.2015
Zobacz również
fot. Studio Munka/SFP
"Jedyne wyjście" z nagrodą w Holandii
Dokument Hanny Polak doceniony w Chorwacji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll