PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała w komunikacie prasowym, że odbiera liczne sygnały od widzów o problemach z odbiorem programów naziemnej telewizji cyfrowej (ntc) w niektórych regionach Polski. Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, skierował pisma w tej sprawie do Ministra Administracji i Cyfryzacji, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Prezesa Telewizji
Skargi widzów dotyczą głównie dwóch problemów. Pierwszym z nich jest niedostateczny zasięg multipleksów pierwszego i drugiego w niektórych rejonach Polski. Zgodnie z art. 9 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 30 czerwca 2011 roku o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej „pokrycie sygnałami multipleksu pierwszego i drugiego powinno być zapewnione najpóźniej do dnia 31 lipca 2013 roku na terytorium Polski, które zamieszkuje co najmniej 95 proc. ludności”.

Jak informuje regulator, nadal kilka procent ludności w skali kraju nie ma dostępu do sygnału tych multipleksów. Dotyczy to w szczególności województw położonych w południowej części Polski, takich jak: dolnośląskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie, gdzie bezpośredni wpływ na jakość sygnału ma górzyste ukształtowanie terenu.


Jan Dworak, fot. Bartłomiej Tretkowski / Shark Foto Studio

Drugim problemem jest kwestia zapewnienia odbioru właściwej wersji programu regionalnego TVP w ramach trzeciego multipleksu na terenie każdego województwa. Według danych przekazanych przez Prezesa UKE brak możliwości odbioru programu regionalnego w wersji zgodnej z podziałem administracyjnym dotyczy 1 054 tys. osób, tj. 2,78 proc. populacji kraju.
 
Przewodniczący KRRiT zwrócił się  do Ministra Administracji i Cyfryzacji, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Prezesa Telewizji Polskiej  o podjęcie wspólnych i skoordynowanych działań zmierzających do rozwiązania wskazanych wyżej kwestii, deklarując udział  Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tych działaniach.

WRÓB
KRRiT
Ostatnia aktualizacja:  16.02.2014
Zobacz również
fot. TVP SA
Kazimierz Kutz kończy 85 lat
Forum Prawa Autorskiego. Europa na straży prawa? (cz. I)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll