PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

Jednym z laureatów nagród za całokształt twórczości festiwalu w Karlowych Warach będzie John Travolta – ogłosili organizatorzy imprezy.

Dwukrotnie nominowany do Oscara aktor znany z takich filmów, jak "Gorączka sobotniej nocy", "Grease", cyklu "I kto to mówi" oraz "Pulp Fiction" otrzyma wyróżnienie wraz z amerykańskim reżyserem Oliverem Stonem i czeskim scenografem Theodorem Pistkiem. Okazją do wręczenia nagrody ma być pokaz filmu "Kipling Season", w którym Travolta walczy z samym Robertem De Niro. Stone natomiast zaprezentuje dwa odcinki swego najnowszego dzieła – kontrowersyjnego serialu "Nieopowiedziana historia Stanów Zjednoczonych".  W związku z przyznaną nagrodą, poza pokazem specjalnym serialu, widzowie festiwalu będą mieli okazję zobaczyć wszystkie filmy reżysera w poświęconej mu retrospektywie.


John Travolta w filmie" Kipling Season", fot. Festiwal Filmowy w Karlowych Warach

Zdaniem czeskiego aktora Jiriego Bartoski, zarazem prezydenta festiwalu, John Travolta jest wszechstronnie utalentowanym artystą. Oprócz popularności, zyskał również uznanie profesjonalistów z branży filmowej. Jego wkład pracy dla kina jest niepodważalny.

Ponadto obecność na festiwalu potwierdziła już francuska aktorka Audrey Tautou, która pojawi się w Karlowych Warach z najnowszym filmem Michela Gondry’ego, "Dziewczyna z lilią". Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. reżyser filmu "Ucieczka z piekła"Cary Fukunaga, brytyjski aktor Julian Sands i włoscy filmowcy Paulo Sorrentino i Valeria Golino.

Festiwal w Karlowych Warach to jeden z najważniejszych europejskich festiwali filmowych, łączący nowe kino z Europy Wschodniej i Azji z popularnymi i ciekawymi retrospektywami klasyki Hollywood. To miejsce spotkań gwiazd, filmowców i polityków. Tegorocznej edycji imprezy przewodniczy Agnieszka Holland. Reżyserka rzadko dołącza do jury festiwalu, ale w tym wypadku zrobiła wyjątek, bo jak przyznaje, czeski festiwal jest otwarty, co procentuje dobrym, nieoczekiwanym programem i filmowymi odkryciami.

48. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach odbędzie się w dniach 28 czerwca 6 lipca 2013. Więcej informacji o festiwalu TUTAJ.


MR
The Hollywood Reporter
Ostatnia aktualizacja:  28.06.2013
Zobacz również
„Zardoz” i „FFF” w Zielonym Jazdowie
Philip Seymour Hoffman u Daniela Espinosy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll