PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Studio Munka, działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, zostało partnerem 6. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu. Zaprezentuje tam również kilka swoich filmów.

W programie imprezy znalazło się wiele filmów z dorobku Studia Munka. Okazją do zorganizowania pokazów  są jego 5. urodziny. Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski, Instytut Sztuki Filmowej i Telewizja Polska powołały je do życia w 2008 roku.18 czerwca 2013 roku w restauracji Parkowa odbędzie się plenerowy pokaz filmu "Demakijaż”, składającego się z trzech nowel. Są to filmy z dwóch pierwszych edycji programu "30 minut”: "Non-stop kolorMarii Sadowskiej, "Droga wewnętrzna"  Doroty Lamparskiej  i "Pokój szybkich randek" Anny Maliszewskiej. Ostatniego dnia festiwalu, 22 czerwca, widzowie będą mieli okazję obejrzeć niezwykły fabularyzowany dokument Marcina Sautera "Na północ od Kalabrii”. Z kolei podczas jubileuszowego wieczoru, 21 czerwca, w Czytelni Kawy (w miarę możliwości pogodowych na dziedzińcu) zaplanowano retrospektywę filmów z programu "Młoda animacja”. Również w programie Konkursu Głównego znalazło się kilka produkcji Studia. M. in. fabuły: "MazurekJulii Kolberger, "Zasady gryWojciecha Jagiełły; dokumenty: "GwizdekGrzegorza Zaricznego, "Księżniczka i murMałgorzaty Kozery oraz "OdwiedzinyMateja Bobrika. - Współpraca ze Studiem Munka i SFP to zaszczyt i wielka wartość dla naszej niedużej imprezy – mówi Anna Wróblewska, dyrektorka artystyczna festiwalu. - Kameralne Lato promuje młode kino, młodych twórców, zachęca młodzież do zajęcia się sztuką filmową, uczy wrażliwości na sztukę. Edukacyjny profil Studia idealnie wpisuje się w formułę imprezy.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie "FILMFORUM”, a mecenat nad projektem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Program Unii Europejskiej "Młodzież w działaniu”.


TS
filmforum.pl
Ostatnia aktualizacja:  13.06.2013
Zobacz również
Przyjaciele o Januszu Morgensternie
Ruszają zdjęcia do siódmej serii "Hotelu 52"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll