PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  11.04.2013
Wśród kilkudziesięciu prac wybranych do trzeciej edycji Festiwalu Filmów Animowanych "Animocje", który rozpocznie się 24 kwietnia w Bydgoszczy, znalazła się m. in. głośna adaptacja czeskiego komiksu "Alois Nebel" w reżyserii Tomáša Lunáka.

- Trzy konkursy - dla profesjonalistów, studentów szkół filmowych i amatorów stanowić będą trzon filmowy imprezy. Wystartują w nich animacje wyselekcjonowane spośród kilkuset nadesłanych zgłoszeń" - poinformowała w środę Weronika Płaczek, pomysłodawczyni i koordynatorka imprezy.

Jak podkreślają organizatorzy, impreza będzie rzadką w Polsce okazją do obejrzenia głośnej animacji pełnometrażowej z Czech "Alois Nebel" w reżyserii Tomáša Lunáka. Film jest adaptacją popularnego komiksu Jaroslava Rudisa i Jaromira 99, opowiadającego historię żyjącego niedawno minioną wojenną przeszłością pracownika kolei, który zaczyna na nowo widzieć dawno utracone już pociągi...
 


- Przy jego realizacji po raz pierwszy w historii czeskiej kinematografii wykorzystano metodę rotoskopii, w której modelem dla animacji są prawdziwi aktorzy. Animocje zaprezentują też obsypany nagrodami film Jana Švankmajera "Mały Otik". Tę pełną absurdalnego widzenia świata produkcję uhonorowano trzema Czeskimi Lwami: za najlepszą reżyserię, najlepszy plakat i jako najlepszy film roku - dodała Płaczek.

Festiwalową rywalizację uświetni uroczyste odsłonięcie specjalnie przygotowanego na tę okazję muralu, tworzonego w trakcie imprezy oraz dyskusja panelowa poruszająca tematykę przenikania się narracji wizualnej w filmie animowanym i grach komputerowych. Widzów czekają także takie atrakcje, jak warsztaty animacji plastelinowej, czy awangardowy koncert nawiązujący do filmów Juliana Antonisza.


BJ
PAP
Ostatnia aktualizacja:  11.04.2013
Zobacz również
6. Przegląd Kinematografii Europejskiej
Retrospektywa filmów Lindsaya Andersona
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll