PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Festiwal Filmowy Pięć Smaków – jedyny w Polsce coroczny przegląd kina azjatyckiego – zaprasza wszystkich kinomanów do udziału w konkursie o miejsce wśród jurorów szóstej edycji. Jeżeli pasjonuje Cię azjatyckie kino, lubisz o nim dyskutować i chcesz spędzić tydzień w gronie ludzi dzielących Twoją pasję – zasiądź w People's Jury! Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 9 września.

Podczas tegorocznej edycji Pięciu Smaków, która odbędzie się od 24 do 30 października, po raz pierwszy w historii festiwalu, filmy sekcji Nowe Kino Azji będą walczyć o nagrody. Zwycięzców wybierze People's Jury. Idea jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i wyłonić z nich najlepszy tytuł.


"13 zabójców", reż. Takashi Miike / fot. materiały prasowe

W chwilach wolnych od jurorskich obowiązków, na członków People's Jury czeka cykl warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, które pomogą im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne. Pod okiem profesjonalistek: Iwony Cegiełkówny z miesięcznika „Kino" oraz Edyty Jarząb, redaktorki naszego serwisu Portalfilmowy.pl, jurorzy będą przygotowywać także krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz w wybranych mediach patronackich. Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami, pasjonatami kultur Azji.

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy (dostępne na stronie www.piecsmakow.pl), przyjmowane będą do 9 września na adres jury@piecsmakow.pl.

Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

Pełny regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.piecsmakow.pl. Kontakt, dodatkowe informacje: jury@piecsmakow.pl
AK
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  16.07.2012
Zobacz również
Zgłoś się do drugiej tury projektu "Moje 89 pokolenie"
Trwa Animator! Co w programie?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll