PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  23.01.2013
Wydawcy oraz twórcy 17 najpopularniejszych w ubiegłym roku produktów kultury i rozrywki odebrali w Warszawie statuetki Bestsellera Empiku 2012. Kapituła Empiku przyznała też tytuł Wydarzenia Roku.

O wynikach Plebiscytu: Bestsellery Empiku jak zwykle zdecydowała publiczność, czyli odbiorcy, którzy w 190 salonach Empiku w całej Polsce oraz sklepie internetowym kupowali książki, płyty, gry, czasopisma i filmy. W ten sposób w ciągu całego roku „zagłosowało” 30 milionów klientów.


Kadr z filmu "Listy do M.", fot. ITI Cinema

W kategorii „film polski” najczęściej kupowaną płytą okazał się obraz „Listy do M” - opowieść pogodna, gwarantująca widzom uśmiech i wzruszenie. Wśród filmów zagranicznych na pozycji zwycięzcy uplasowała się natomiast pierwsza część finału „Sagi Zmierzch: Przed świtem”. Filmem familijnym, który najbardziej chcieli zabrać ze sobą do domu Polacy odwiedzający Empiki i składający zamówienia na www.empik.com, była zaś najnowsza produkcja Pixara połączonego z Disneyem czyli „Merida Waleczna”, która być może otrzyma tegorocznego Oscara dla najlepszej animacji.

Wydarzeniem Roku 2012 kapituła Empiku uznała film "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida. "Lata zmagań, by na dużym ekranie pokazać historię legendy polskiego hip hopu, zostały zwieńczone gigantycznym sukcesem. Prezentując na ekranie historię kultowej grupy udało się pokazać coś więcej: potrzebę realizowania marzeń, poszukiwania własnej drogi i jednocześnie ważny etap rozwoju rynku muzyki w Polsce - wejście wielkich światowych wytwórni i zmiany w sposobie myślenia o show biznesie. To także swoisty hołd dla gatunku muzycznego, który od lat dynamicznie się w Polsce rozwija i - mimo nieobecności na radiowych playlistach i w komercyjnych mediach - sprzedażowo jest mainstreamem dzięki wiernej i lojalnej publiczności." - napisali członkowie Kapituły w uzasadnieniu werdyktu.


RP
empik.com
Ostatnia aktualizacja:  23.01.2013
Zobacz również
Oscary 2013: występ Adele
"Gwizdek" zwycięzcą Sundance!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll