PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W najbliższy weekend w Warszawie ruszają zdjęcia do filmu „Przedtem, potem” - kolejnego projektu powstającego w ramach programu „30 Minut” realizowanego przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Reżyserką i autorką scenariusza jest debiutująca Edyta Sewruk. W rolach głównych wystąpią między innymi Olga Bołądź, Małgorzata Pieczyńska, Bożena Dykiel, Emilian Kamiński i Agnieszka Żulewska. Za zdjęcia będzie odpowiadał jeden z najzdolniejszych operatorów młodego pokolenia - Jan Holoubek.


Olga Bołądź, fot. Knock Knock Actors

Film opowiada o współczesnej dziewczynie (w tej roli Olga Bołądź), która nie odnajduje się w nowoczesnym, szybkim świecie warszawskiej korporacji i ucieka do rodziny mieszkającej na wsi. Pojawia się w domu, w którym trwają przygotowania do rodzinnej uroczystości. Wkrótce okazuje się, że jest nią... stypa. Czyj to pogrzeb i co się tak naprawdę wydarzyło - rozwiązanie tej zagadki będzie zaskoczeniem nie tylko dla głównej bohaterki, ale też dla widzów.

"Przedtem, potem" jest oniryczną, tragikomiczną opowieścią o miłości, pożegnaniu i sensie życia. Celina z dystansu obserwuje ludzi, których kochała i nienawidziła, świat, w którym dorastała, życie, które straciła i wydarzenia, które nie będą już jej udziałem. Z perspektywy obserwatora dostrzega i komizm i tragizm naszych ludzkich poczynań.

Film, do którego zdjęcia realizowane są w Warszawie i pięknym, malowniczym Mielniku nad Bugiem, jest produkowany przez Marcina Łunkiewicza i Dorotę Eberhardt (studio filmowe Zielony Pomidor) dla Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, i jest producentem debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu. Filmy krótkometrażowe można realizować w Studiu w ramach trzech Programów: „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”, poświęconych odpowiednio fabułom, dokumentom i animacjom.KS
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  29.08.2012
Zobacz również
Byliśmy na planie "Performera"
Naga strefa Urszuli Antoniak
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll