PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
BLOGI
Box Office
  27.09.2017
Animacja jednak odnotowała słabsze otwarcie, niż pół roku temu "LEGO® BATMAN: FILM".
Warner Bros nie zwalnia tempa. Pół roku po wpuszczeniu na ekrany filmu "LEGO® BATMAN: FILM", który w kinach obejrzało łącznie 628 tys. widzów. Teraz premierę ma kolejna odsłona cyklu, "LEGO® NINJAGO: FILM". Animację obejrzało w pierwszy weekend dystrybucji bardzo dobre 130 593 widzów. To co prawda gorsze otwarcie, od wspomnianej wcześniej premierze z lutego (147 984 widzów), ale należy wziąć pod uwagę, że Batman jest postacią dużo lepiej zakorzenioną w popkulturze oraz okolice Walentynek uchodzą za topowy czas na wprowadzanie filmów do kin.

Frekwencja łączna w końcu nieco się poprawia. Do kin przyszło 439 389 widzów. Dobre otwarcie "LEGO" i niskie spadki oglądalności starszych pozycji, bez wątpienia pomogły.

Na drugie miejsce spadł horror "To" w reżyserii Andresa Muschietti. Film w ciągu trzeciego tygodnia wyświetlania odnotował stosunkowo niski, 38 proc. spadek oglądalności i przyciągnął jeszcze 82 211widzów. W sumie już - ponad 559 tys. sprzedanych biletów, co jest wynikiem godnym uznania.

Kadr z filmu "To", fot. Warner Bros Polska.

Trzecie miejsce przypadło premierze. Jest nią film "Kingsman: Złoty krąg" w reżyserii Matthew Vaughna. Drugą część serii obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania 55 658 kinomanów, co jest lepszym rezultatem, niż w przypadku pierwszej części (38 590 widzów na otwarciu). W sumie, na "Tajne służby" wybrało się do kin 155 tys. osób.

Taron Egerton w filmie "Kingsman: Złoty krąg', fot. Imperial - Cinepix.

Na czwartym miejscu znalazła się polska propozycja. Jest nią film familijny Marty Karwowskiej "Tarapaty". Produkcja ta odnotowała zaledwie 14 proc. spadek oglądalności i przyciągnęła jeszcze 28 121 osób, a w sumie, od premiery już 73 tys.

W czołówce pojawiła się jeszcze jedna premiera. Jest nią polski obraz Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze, "Ptaki śpiewają w Kigali". Film jednak uzyskał dość przeciętny wynik otwarcia - 10 387 osób na 113 ekranach.

Jowita Budnik w filmie "Ptaki śpiewają w Kigali", fot. Kino Świat.

W kinach pojawiło się jeszcze kilka tytułów, których wyniki są skromniejsze. Dokument "Przeżyć: metoda Houellebecqa" przyciągnął 3 023 kinomanów na 23 kopiach.  Horror "Mięso" 1554 widzów na 15 kopiach. Francuską komedię "50 wiosen Aurory" obejrzało 1 402 osób na 33 kopiach. Brytyjski melodramat "Piękny kraj" przyciągnął  844 widzów na 16 kopiach. Z kolei na seanse melodramatu "2 noce do rana" wybrało się 358 osób na 23 kopiach.

Premiery od najbliższego piątku: film Patryka Vegi "Botoks"; horror "Linia życia"; romans z Sally Hawkins "Maudie"; dramat "Biegnij Amelio!"; grecko-polska produkcja "Park"; dokument "Niewygodna prawda 2"; polski dokument "Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie"; dokument Rafaela Lewandowskiego "Z dala od orkiestry".
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Zobacz również
fot. Warner Bros Polska
"Botoks" z najlepszym otwarciem roku
"To" niezwyciężone
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll