PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
FILM CAFE
  21.03.2012
Czyżby Brad Pitt postanowił dorównać swojej życiowej partnerce Angelinie Jolie w naprawianiu świata? Okazuje się, że hollywoodzki gwiazdor dobroczynnością zajmuje się równie serio, gdyż od lat próbuje odbudować ze zgliszczy Nowy Orlean.

W ciągu minionych lat aktor bardzo zaangażował się w pomoc rodzinom Nowego Orleanu, które w katastrofie z 2005 roku straciły dachy nad głową. Podając za magazynem People - huragan Katrina zatopił wtedy 80% miasta i zabił 1500 osób. Spiesząc im na ratunek, Brad Pitt z grupą znajomych założył organizację "Make it Right", która za cel obrała sobie odbudowę miasta.
Brad Pitt, fot. Mike Cassese/Forum

Ostatnio Pitt odwiedził Nowy Orlean, by sprawdzić postępy swojej fundacji. Udał się na przedmieście Lower Ninth Ward, gdzie począwszy od 2007 roku, 150 zniszczonych domów zastąpił nowymi, przyjaznymi dla środowiska budynkami. Każdy z nich wyposażony jest w dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kolejnej powodzi, a kosztował mniej niż 200 tys. dolarów za sztukę.
Do Nowego Orleanu gwiazdor zabrał Ellen DeGeneres, prowadzącą popularnego amerykańskiego talk-show "The Ellen DeGeneres Show", która nagrała materiał o ich wspólnej wizycie u poszkodowanych przez Katrinę mieszkańców. Na antenie programu gwiazdor "Drzewa życia" wyznał, że jego zaangażowanie w pomoc dla Nowego Orleanu bierze się stąd, że już w latach 90. zostawił tu swoje serce. Zakochał się w tym miejscu, ludziach, muzyce. Czymś co czuje się w powietrzu tego miasta, a o czym trudno mówić przed kamerą.

Dzięki swoim rozległym wpływom, aktor zorganizował też charytatywną galę, podczas której wystąpili Kanye West, Jamie Foxx i Rihanna. Bilety na specjalnie zorganizowany bankiet kosztowały od tysiąca do 2 i pół tys. dolarów. Zgromadzone środki zostały przekazane na konto organizacji "Make it Right", która wciąż opiekuje się ofiarami huraganu. Gośćmi imprezy byli m.in. Sean Penn, Kevin Spacey, Spike Lee, Blake Lively, Djimon Hounsou i Randy Jackson.
MG
People
Ostatnia aktualizacja:  21.03.2012
Zobacz również
Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew zostaną rodzicami
Uma Thurman trzeci raz w ciąży
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll