PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Forum bez barier to pierwsze w Polsce wydarzenie poświęcone dostępności w sektorze filmowym, skierowane do osób z branży, w szczególności z obszarów produkcji, dystrybucji i zarządzania kinami. Do 14 lutego można skorzystać z niższej ceny akredytacji.
W dniach 27−29 lutego Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza profesjonalistów i profesjonalistki na wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty, dotyczące produkcji filmowej, dystrybucji i organizacji dostępnych pokazów kinowych. Do 14 lutego obowiązuje niższa cena biletów. Akredytacja na 3-dniowe wydarzenie kosztuje jedynie 170 złotych brutto, od 15 lutego jej cena wzrośnie do 250 złotych brutto. Na wydarzenie zgłosiło się już kilkadziesiąt osób z sektora filmowego, a program Forum wzbogacił się o dodatkowe elementy.Wydarzenie otworzy prezentacja raportu z badań sektora audiowizualnego w obszarze dostępności, które realizują dr Bogna Kietlińska i dr Bartek Lis. Raport będzie punktem wyjścia do dyskusji, w której wezmą udział przedstawiciele i przedstawicielki dystrybutorów, kiniarzy oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Forum to również wykłady na temat dostępności oraz warsztaty na temat organizowania dostępnych pokazów prowadzone przez samorzeczników i samorzeczniczki, jak również praktyczne zajęcia skupiające się na temacie jakości audiodeskrypcji oraz dostępnej komunikacji.

Przykłady z innych krajów przedstawią zagraniczni goście: Ilmari Arnikil z Fińskiej Fundacji Filmowej zaprezentuje sytuację w Finlandii, Tabitha Kenlon z Audio Description Project na przykładzie głośnych tytułów opowie, jak dostępność w filmie realizuje się w Hollywood, a James Connor z UK Cinema Association przedstawi sytuację w Wielkiej Brytanii.

Wśród osób zaproszonych na Forum bez barier znajdą się zarówno przedstawiciele i przedstawicielki branży dystrybucyjnej, kin oraz producentów i producentek. Do Poznania przyjadą: Marek Bień, Marlena Gabryszewska, Cezary Kruszewski, Bogna Szewczyk, Marcin Adamczak, Anna Pachnicka, Justyna Mańkowska, Anna Żórawska oraz inni eksperci i ekspertki.

Odbędą się również wydarzenia specjalne, otwarte dla szerszej publiczności – pokazy „Wilczycy” i „Trzeba zabić tę miłość” z autorskimi narracjami stworzonymi przez Dorotę Masłowską i Agnieszkę Wolny-Hamkało.
Jednym z punktów programu będzie też Gala bez barier, podczas której dystrybutorowi najbardziej zaangażowanemu w dostępność zostanie przyznana statuetka. Jej projekt i wykonanie zlecono łódzkiej artystce ‒ Magdalenie Rutkowskiej.

Forum bez barier jest realizowane w ramach programu Collaborate to Innovate Europa Cinemas, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Miasta Poznań.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: https://ps.ckzamek.pl/podstrony/10786-forum-bez-barier

LK
Forum bez barier
Ostatnia aktualizacja:  9.02.2024
Zobacz również
64. KFF. Kończy się nabór filmów!
Lutowe premiery Studia Munka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll