PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
“Maree della Memoria – Tides of Memory” Luisy Mariani - nagradzany włoski film krótkometrażowy z polskim aktorem Janem Kozaczukiem będzie miał polską premierę podczas Festiwalu Filmowego "Opolskie Lamy".
Pokaz filmu odbędzie się w Opolu 8 października 2023 r. o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej.

“Maree della Memoria – Tides of Memory”, materiały promocyjne

  “Maree della Memoria – Tides of Memory” to ponadczasowa emocjonalna i duchowa podróż na tle Wiecznego Miasta, opowiedziana od jego początków do dnia dzisiejszego na bulwarach Lungotevere poprzez sztukę Williama Kentridge’a w jego monumentalnym dziele „Triumfy i lamenty” i nowoczesną biomorficzną/organiczną abstrakcyjną sztukę włosko-polskiego artysty Marco Angeliniego. Film przedstawia ciekawe i intrygujące miejsca Rzymu, w którym pojawia się korowód dziwacznych postaci. Role interpretowane są przez międzynarodową obsadę 20 aktorów, którzy wprowadzają nas w historie z życia wzięte, podkreślając kluczowe tematy: od różnorodności tradycji i religii (w przejmującej historii miłosnej między Lianem, chińskim chłopcem i Abir, egipską dziewczyną), do wykluczenia (w udręce Robina, króla Romów mieszkającego nad brzegami Tybru) i emigracji (Simon, młody włoski aktor próbujący zbudować przyszłość w Londynie) poprzez Art and Memory/ Sztuka i Pamięć (okiem dwóch współczesnych artystów, Williama Kentridge’a i Marco Angeliniego) oraz Syndrom Stendhala (historia trzech młodych kobiet w galerii sztuki zdominowanych wypartymi namiętnościami i marzeniami z przeszłości, które zachęcają je do popełnienia grabieży artystycznych obiektów).

W rozmowie Luisy Mariani z polskim aktorem Janem Kozaczukiem ujawniają się najskrytsze pragnienia człowieka: gdzie można znaleźć przestrzeń, w której czas ma sens, by na nowo odkryć przeszłość.


Twórcy filmu, fot. materiały promocyjne

Luisa Mariani  – włoska reżyserka i aktorka, scenarzystka, producentka filmowa oraz dyrektorka festiwali artystycznych, która od ponad 30 lat związana jest z kinem i teatrem. Ukończyła wydział Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie oraz The Alessandro Fersen Academy of Scenic Arts (Akademia Teatralna) i The Manuela Mezzelani Professional Training Centre qualifying as a cameraman (Operatorskie Studium Filmowe). Zdobywczyni głównej nagrody „Gold Award” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Nowym Jorku za najlepszy film krótkometrażowy pt. „Tides of memory” / “Maree della Memoria” w roku 2020 oraz wyróżniona za ten sam film na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Meksyku TEPIC i Walencji FUSION International Film Festivals (2020 - 2021 r.). W maju 2023 r., został zaprezentowany w Marsylii we Włoskim Instytucie Kultury. W teatrze, Luisa Mariani eksploruje nowe obszary współczesnej dramaturgii poprzez „Nowe Towarzystwo Teatralne Luisy Mariani / Nuova Compagnia di Teatro Luisa Mariani”, którego jest założycielką i dyrektorką artystyczną. Związana z Polską dzięki zrealizowanym artystycznym projektom, które odnoszą się do znajomości słynnego pisarza Jarosława Iwaszkiewicza. To jemu zadedykowała swój pierwszy dokument „Il Viaggio del Patriarca” / „Podróż Patriarchy”.

Jan Kozaczuk
– polski aktor teatralny i filmowy, reżyser. Po ukończeniu PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi z tytułem Magistra Sztuki na wydziale aktorskim, swój warsztat  kształtował we współpracy z polskimi reżyserami teatralnymi, m.in. Maciejem Prusem, Zbigniewem Brzozą i Adamem Hanuszkiewiczem na scenie Teatru Studio i Teatru Nowego w Warszawie. W swoim teatralnym dorobku wcielał się w różnorodne charaktery postaci filmowych. Szerokiej publiczności znany jest z dużego i małego ekranu – zagrał w wielu filmach (m.in. „Prawo ojca”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”) i serialach (m.in. „M jak miłość”, „Na Wspólnej”, „Plebania”, „Na dobre i na złe”, „Komisarz Alex”, „Barwy Szczęścia” i wielu innych. Z zamiłowania organizator wystaw polskiej i włoskiej sztuki współczesnej. Od 2018 roku działa jako aktor w zespole „Nuova Compagnia di Teatro Luisa Mariani / MediArtVision” w Rzymie, w którym wziął udział jako jeden z głównych bohaterów w  filmie krótkometrażowym „Tides of Memory/ Maree della Memoria ” oraz w powstającym filmie „Nei Segreti di Flussi e Riflussi".

WRÓB
twórcy filmu / SFP
Ostatnia aktualizacja:  28.09.2023
Zobacz również
"U Pana Boga w Królowym Moście" - pierwszy pokaz odcinka pilotażowego (wideo)
Kobiece twarze polskiego kina. Ruszył cykl „Zapomniane reżyserki. Opowieść o pionierkach polskiego kina"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll