PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Instytut Kultury Włoskiej w Marsylii organizuje 3 maja finisaż solowej wystawy pt. „Rhizomes” Marco Angeliniego, któremu towarzyszyć będzie premierowa projekcja włoskiego filmu krótkometrażowego „Maree della Memoria” w reżyserii Luisy Mariani. W spotkaniu po seansie wezmą: Luisa Mariani - włoska reżyser, producentka filmowa, aktorka; Marco Angelini - włoski artysta sztuk wizualnych i Jan Kozaczuk – polski aktor, odtwórca jednej z głównych ról w filmie.

Krótkometrażowy film wyreżyserowany przez Luisę Mariani opowiada o serii spotkań dokumentujących wewnętrzne przeżycia bohaterów. Film pokazuje, że jeśli w toku historii wszystko podlega przemianom, wrażliwość artystycznego spojrzenia może zachować sens emocjonalny. „Maree della Memoria ” to hymn na temat ludzkiej potrzeby istnienia.Prolog inicjuje dialog z Williamem Kentridge'em na temat nietrwałości sztuki i pamięci w życiu. Mocna, poetycka i ironiczna refleksja na temat człowieka, czasu i zapomnienia, która w zróżnicowanej wizji kontynuowana jest w eksponowanych dziełach Marco Angeliniego.


Film "Maree della Memoria” zdobył główną nagrodę GOLD AWARDS jako najlepszy film krótkometrażowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Nowym Yorku w lipcu 2020 r., oraz wyróżnienia w kolejnych latach na festiwalach w Meksyku (FICTEP) i w Hiszpanii (Walencja). Rola Jana Kozaczuka w filmie nawiązuje do zbiorowej i indywidualnej pamięci poprzez przeplatające się dialogi i mikro-historie. Zostały wykorzystane w nim fragmenty oryginalnego zapisu wideo, będące cześcią monodramu "Na pniu... ", spektaklu teatralnego ( prezentowanego m.in., w Teatrze Meta- Teatro na Zatybrzu/ Trastevere w Rzymie) o „nałogach” i relacjach męsko- damskich, a w szerszym pojęciu o miłości i nienawiści.


Premierowa projekcja filmu pt. „Maree della Memoria” w reżyserii Luisy Mariani odbędzie się we Włoskim Instytucie Kultury w Marsylii/Istituto Italiano di Cultura di Marsiglia - 6, rue Fernand Pauriol, Marsiglia w dniu 3 maja 2023 roku o godz. 18:00.

MR
Ostatnia aktualizacja:  21.04.2023
Zobacz również
Gwiazdy na premierze „Bratów”! Film w kinach od 21 kwietnia
Relacja z retrospektywy Witolda Giersza w Kinie Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll